Auditoriai įžvelgė trūkumų, galėjusių nulemti pareigūno žūtį

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Lietuvos policijos departamentas pranešė, kad darbo grupė baigė mėnesį vykdytą Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) veiklos auditą. Praėjusį penktadienį jo išvados buvo pristatytos komisariato kolektyvui.
Policijos departamento Imuniteto valdyba toliau atlieka tarnybinį patikrinimą dėl tragiško įvykio mūsų rajone, kurio metu buvo nušautas Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnas.

Audito metu buvo išsamiai patikrinta Telšių AVPK veikla, dokumentacija, prevencinis darbas, vykdomi ikiteisminiai tyrimai ir pareiškimų nagrinėjimas, pareigūnų mokymai bei kita aktuali informacija.
Auditoriai konstatavo, kad bendras veiklos vertinimas yra geras, sisteminių trūkumų nenustatyta, tačiau identifikuotos tam tikros problemos, būtina stiprinti kontrolės funkciją.
Auditoriai atkreipė dėmesį į sudėtingus vadovų ir pavaldinių santykius, dėl ko komisariate vyrauja prastas darbinis mikroklimatas.
Trūkumų nustatyta ir tikrinant kriminalinės žvalgybos veiklą, o konkrečiai – gautą informaciją apie disponavimą nelegaliais šaunamaisiais ginklais, brakonieriavimą.
Auditorių teigimu, tai, kad gauta žvalgybinė informacija buvo tikrinama paviršutiniškai, o vadovai neskyrė pakankamai dėmesio šios veiklos kontrolei, sudarė galimybių asmenims disponuoti nelegaliais ginklais bei iš dalies galėjo lemti ir nelaimingą įvykį, kuomet buvo nušautas Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnas.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*