- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Auklėtojų algų didinimui politikai kol kas nepritarė

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Birželį švietimo profsąjungos kreipėsi į Mažeikių rajono savivaldybės merą, Švietimo skyrių, prašydamos padidinti darželių auklėtojų atlyginimus.
Tokiam sprendimo projektui prasiskinti kelią į rugpjūčio mėnesio Savivaldybės tarybos posėdį nepavyko. Rajono politikai pageidavo daugiau informacijos ir argumentų.

Paskatino sostinės pavyzdys

Vilniaus miesto darželių auklėtojai nuo liepos 1 dienos gauna 150 eurų didesnę algą. Padidinus sostinės darželių vaikų grupes iki 23 vaikų, jose dirba ir daugiau pedagogų – kiekvienoje po tris.
Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas didinti darbo užmokestį 1,8 tūkst. auklėtojų įkvėpė ir mažeikiškius profsąjungų atstovus inicijuoti permainas.
Dar birželį Lietuvos Švietimo įstaigų profesinių sąjungų (LŠĮPS) Mažeikių rajono susivienijimo pirmininkė Judyta Tekingunduz drauge su LŠĮPS ikimokyklinio ugdymo centro pirmininke Vitolda Garaliene kreipėsi į Mažeikių rajono savivaldybės merą, Švietimo skyriaus vedėją, prašydamos peržiūrėti ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų atlyginimus ir, jei yra galimybių, juos padidinti.

Su grupe – vienas auklėtojas

Pasak J. Tekingunduz, stulbina reikalavimų gausa auklėtojams ir neproporcingai maži atlyginimai.
Pagal Lietuvos higienos normą, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms reglamentuojančią bendruosius sveikatos saugos reikalavimus, vienu metu grupėse, kuriose yra vaikų iki 1 metų amžiaus, turi dirbti ne mažiau kaip 2 pedagogai; grupėse, kuriose ugdomi 1 metų amžiaus ar vyresni vaikai, turi dirbti ne mažiau kaip 2 darbuotojai, iš jų – ne mažiau kaip 1 pedagogas (ikimokyklinio ugdymo auklėtojas ar priešmokyklinio ugdymo pedagogas).
„Iš tiesų beveik visur yra taip, kad grupėse dirba pedagogas ir auklėtojo padėjėjas. Bet, atleiskite, tas padėjėjas iš tikrųjų yra šeimininkutė, kuri kloja lovytes, plauna indus. Ir tik laikas nuo laiko, priešokiais padeda auklėtojai aprengti vaikus ar išvesti į lauką. Tad auklėtoja su 20 penkiamečių dažniausiai lieka viena“, – situaciją nušvietė J. Tekingunduz.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.