- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Bažnyčios skola – iš rajono biudžeto

Dvylika metų mikrorajono centre veikianti bažnyčia – vis dar nebaigta statyti, nes pastatas nepriduotas valstybinei komisijai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Bažnyčia nėra biudžetinė įstaiga ar organizacija, tačiau tai netrukdo prašyti paramos iš mokesčių mokėtojų – tikinčiųjų ir ne tik jų. Nors Savivaldybės biudžeto lėšų pritrūksta svarbiems biudžetininkų poreikiams, tačiau ne kartą buvo tenkinti bažnyčios prašymai.
Politikai be didelių diskusijų sutiko padengti Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios skolas už šildymą. Pasak jų, tai parama ne bažnyčiai ar klebonui, bet tikintiesiems.
Galbūt ir sveikintina tokia pagalba, jei ne vienas „bet“ – iš biudžeto sumokėta už šildymą pastato, kuris iki šiol nėra įteisintas, nes nepriduotas valstybinei komisijai.

Prašymams pritarė Taryba

Savivaldybės duomenimis, 2016 metais Mažeikių rajono savivaldybės administracija su Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio parapija sudarė dvi finansavimo sutartis, pagal kurias šiai parapijai iš viso pervesta 15 853 eurų.
Dar vasarą, liepos mėnesį, Savivaldybės meras gavo Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos administratoriaus Zenono Degučio prašymą dėl skolos (15 tūkst. eurų) bendrovei „Mažeikių šilumos tinklai“ nurašymo.
Nustatyta tvarka – Tarybos 2016-09-30 sprendimu – tam buvo numatyta Savivaldybės biudžeto lėšų ir jau spalio 6 dieną Savivaldybės administracija su parapija pasirašė finansavimo sutartį, pagal kurią skirta 5 tūkst. eurų padengti įsiskolinimą už suvartotą šilumos energiją.
Tokiu pat pagreičiu buvo sprendžiamas ir kitas prašymas dėl lėšų (10 853 eurų) skyrimo šiai parapijai. Jis gautas lapkričio 9 dieną iš naujojo parapijos klebono Gintaro Lengvino, o jau šio mėnesio 25 dienos sprendimu numatyta skirti Savivaldybės biudžeto lėšų ir lapkričio 30 dieną Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijai skirta 10 853 eurų sumokėti likusią dalį skolos už suvartotą šilumos energiją.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.