Be pastogės po gaisro likusi daugiavaikė šeima laukia paramos

Autoriaus nuotrauka

Praėjusį penktadienį vienkiemyje kilęs gaisras šalia Sedos 14-a metų gyvenusią Jurgitos ir Broniaus Bružų šeimą, turinčią tris nepilnamečius vaikus, paliko ne tik be pastogės, bet ir be užgyvento turto. Geros valios žmonės kviečiami padėti atsigauti šiai šeimai, pagelbėti jai, iš naujo sukuriant gyvenimą šioje sodyboje.

Penktadienio įvykius Dūmaičiuose šiuo metu mena tik sodybos viduryje esančios apdegusios namo be stogo sienos. Sodybos šeimininkus sutikome besitvarkančius ir bendraujančius su gaisro priežastis tiriančiais Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais.
„Mūsų tuo metu namuose nebuvo, o trys nepilnamečiai vaikai mokykliniu autobusu grįžo iš mokyklos ir keliuku leidosi namo. Nusileidę į dauboje esančią sodybą, jie pamatė, kad namas dega, dar bandė gesinti – pylė vandenį iš šulinio ant liepsnos. Vaikams buvo didžiulis šokas – artimiausias kaimynas girdėjo jų cypimą, atbėgo, manė, kad kažkas fejerverkus leidžia“, – apie gaisrą pasakojo Jurgita Bružienė.
Per gaisrą nudegė namo stogas, išdegė pastato vidus, išorė. Ugniagesiai teigė: laimei, jog vėjas buvo ne į tą pusę ir buvo išgelbėti kiti sodyboje buvę pastatai, nors vasarinės stogas jau buvo vietomis išsilydęs.
Pasak J. Bružienės, ugnyje pražuvo praktiškai viskas, spėta tik išnešti dujinę viryklę ir dokumentus. Dabar tėvai ir keturiolikos bei dvylikos metų dukros bei dešimties metų sūnus gyvena pas vyro tėvus.
Sedos seniūnė Audronė Dipševičienė informavo, kad apie nelaimę paskelbta socialiniuose tinkluose, organizuojamas labdaros rinkimas. Atsiliepė vietos gyventojai ir visiškai nepažįstami žmonės, jau susisiekė verslininkai, visiems suteikiami šeimos kontaktai.
Norintieji padėti materialiai gali aukoti į Sedos kredito unijoje esančią Jurgitos Bružienės sąskaitą LT715014300010014096. Susisiekti su nukentėjusiaisiais nuo gaisro galima telefonu 8 646 53 378.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*