„Bėgimas už laisvę“ Mažeikiuose taps tradiciniu

Bėgti Mažeikių gatvėmis susirinko ir bėgimo mėgėjai, ir profesionalai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Pagrindiniu Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimo Mažeikiuose akcentu tapo pirmąkart suorganizuota bėgikų šventė „Bėgame už laisvę“.
Iš viso varžybų organizatoriai greičiausiai bėgusiems dalyviams išdalijo 78 medalių komplektus, iš jų devyni atiteko mažeikiškiams.
Atminimo medaliai įteikti visiems bėgikų šventės dalyviams, kurių buvo per penkis šimtus.

Pergalės – profesionalams

Tarp daugiau nei pusės tūkstančio „Bėgimo už laisvę“ dalyvių buvo ir bėgimo sporte pirmuosius žingsnius žengiantys vaikai bei suaugusieji, ir šio sporto profesionalai iš Lietuvos bei Latvijos.
Galimybe bėgti Mažeikiuose surengtose varžybose džiaugėsi iš Viekšnių kilęs daugkartinis 3000 metrų kliūtinio bėgimo čempionas Justinas Beržanskis. Jis 10 kilometrų Mažeikių gatvėmis nubėgo per 31 minutę ir 24 sekundes ir tapo šios rungties nugalėtoju.
Antrąją vietą iškovojo vilnietis maratonininkas Ignas Brasevičius. Jis distanciją nubėgo per 32 minutes ir 13 sekundžių. Trečiasis iš vyrų finišą pasiekė Aurimas Rimkus iš Šiaulių rajono. Jis finišavo per 34 minutes ir 13 sekundžių.
Greičiausiai – per 39 minutes ir 3 sekundes 10 kilometrų nubėgo klaipėdietė Eglė Krištaponytė. Antroji vieta atiteko mažeikiškei klubo „Penki kalnai“ narei Živilei Martinkienei, distanciją nubėgusiai per 43 minutes ir 4 sekundes. Per 44 minutes ir 30 sekundžių trasą įveikė ir trečiąją vietą iškovojo kaunietė Eglė Sakalaitė.

Greiti buvo ir mažeikiškiai

Trumpesnėje – 3,3 kilometro distancijoje geriausią rezultatą pasiekė kuršėniškis Šarūnas Mockus, nuotolį įveikęs per 10 minučių ir 44 sekundes. Antrasis finišavo mažeikiškis, sveikos mitybos klubo „Herbalife“ atstovas Mantas Kukulskis, kuris pasirinktą distanciją nubėgo per 12 minučių ir 29 sekundes. Trečiąją vietą užėmė „Penkių kalnų“ atstovas Audrius Gabalis. Jis finišą pasiekė per 12 minučių ir 33 sekundes.
Moterų gretose 3,3 kilometro greičiausiai – per 14 minučių ir 14 sekundžių nubėgo M. Zubavičienė. Antroji vieta atiteko telšiškei Gretai Venckutei, distanciją įveikusiai per 14 minučių ir 19 sekundžių.  Trečioji liko Daiva Kaubrienė iš Tauragės, finišavusi per 15 minučių ir 13 sekundžių.
Greičiausiųjų mažeikiškių titulas ir rėmėjų apdovanojimai atiteko klubo „Penki kalnai“ nariui Sauliui Vaitkui, 10 kilometrų nubėgusiam per 41 minutę ir 9 sekundes, bei Ž. Martinkienei.
Visiems varžybų dalyviams, sėkmingai nubėgusiems pasirinktus atstumus, įteikti atminimo medaliai.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “„Bėgimas už laisvę“ Mažeikiuose taps tradiciniu”

1. kiek kainuoja parašė:

Ar matėt bėgančią KULTŪROS IR SPORTO SKYRIAUS specialistę Reda Guerrero? Ji visus Savivaldybės darbuotojus kvietė bėgti „Bėgame už laisvę“ – registracijos mokesčio nereikės mokėti, atminimo medaliai visiems dalyvaujantiems. Klausimėlis: ar mokėjo už bėgimą vicemerė Sigutė, mero patarėjas Petrulevičius. Ar bėgo ir mokestį mokėjo jų šeimos nariai? O 3 vaikų mama gavo 3 vienodus medalius (ar patriotizmą pakėlėm?), sumokėjusi už vaikų privalomą/būtiną bėgimą 6 Eur, bet šeima negalėjo dalyvauti visi kartu, nes iš anksto užsiregistravus būtų reikėję mokėti dar 10 Eur, o varžybų dieną dalyvio mokestis: