- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Bemiegė naktis – dėl rūpinimosi ar aplaidumo?

Dėl Vakarų Latvijoje kilusio didelio miško ir durpyno gaisro Mažeikiuose ir kituose Žemaitijos miestuose naktį iš ketvirtadienio į penktadienį tvyrojo smogas. Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį ne vieną mažeikiškį prikėlė stiprus degėsių kvapas. Jis buvo jaučiamas ir penktadienio ryte ne tik mūsų mieste, bet ir Telšiuose, Akmenėje, kitose Žemaitijos vietovėse.
Dėl galimo gaisro sunerimę gyventojai naktį ne kartą kvietė ugniagesius, nuo pat ryto skambino įvairioms tarnyboms, kurios ne ką galėjo pasakyti. Tik apie vienuoliktą valandą viešai pasirodė informacija, kad smogas tvyro dėl Vakarų Latvijoje kilusio didelio miško ir durpyno gaisro.
Gyventojai stebėjosi, kad tarnybos nesugebėjo operatyviau pateikti informacijos ir jiems tekę patikėti socialiniuose tinkluose pasirodžiusiais spėjimais.

Įspūdžiai ir spėlionės – socialiniuose tinkluose

Socialiniai tinklai penktadienio rytą mirgėjo nuo gyventojų pastebėjimų. Žmonės bandė rasti atsakymą, kas nutiko, kodėl mieste jaučiama degėsių smarvė.
„Nubudau naktį nuo gerklės perštėjimo ir iš karto kilo mintis, kad mes degame. Bėgau apžiūrėti namų, išjungiau visus elektros šalinius“, – rašė mažeikiškė.
Ne vienas prisipažino vaikščiojęs po namus ir ieškojęs gaisro šaltinio. Daugiabučių namų gyventojai net kvietėsi ugniagesius.
Gyventojai pyko, kad jų niekas iš anksto neįspėjo ir patiems teko ieškoti informacijos.
„Neoperatyvumą dar būtų galima pateisinti, jeigu neturėtume naftos perdirbimo gamyklos – padidinto pavojingumo objekto. Žmonės jaudinasi, kad galbūt šioje gamykloje kas nors nutiko, gal pasklido kokie nuodingi degėsiai, dujos ar dar neaišku kas. Gaila, kad norint rasti atsakymą reikia skambinti net penkioms skirtingoms įstaigoms. Tai gerai, kad apsiėjome lengvu išgąsčiu“, – samprotavo „Santarvės“ skaitytojas.
Kitas iš pat ryto į „Santarvę“ paskambinęs vyras redakcijos prašė išsiaiškinti šią situaciją.
„Skambinau aplinkosaugininkams, Visuomenės sveikatos biurui, tačiau konkrečios informacijos neišgirdau. Neradau jos ir Savivaldybės tinklalapyje“, – apie nesėkmingas paieškas kalbėjo žmogus.

Oficiali informacija vėlavo

„Santarvė“ įsitikino, kad gyventojai neperlenkė: oficialios informacijos penktadienio rytą neskelbė nė viena rajono tarnyba, Savivaldybė – pirmieji pranešimai pasirodė tik apie vienuoliktą valandą.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.