Biojėgainės statyba toliau kaitina aistras

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Penktadienį Savivaldybėje vyko pasitarimas dėl gyventojų aistras kaitinančios biojėgainės statybos Mažeikių miesto pašonėje. Jo metu buvo priimtas sprendimas ieškoti teisinių kelių statyboms uždrausti  Taip pat kalbėta ir apie alternatyvą – pasiūlyti 3,2 tūkst. kW galios biodujų jėgainę statyti  atokiau nuo miesto.

Šalia – maisto įmonės

Ši 3,2 tūkst. kW galios biodujų jėgainė gali iškilti Kalnėnų kaime, šalia ledų, mėsos fabrikų ir statybos bendrovių.
Per metus ketinama perdirbti apie 60 tūkst. tonų žaliosios masės. Projekto iniciatorius – Lietuvoje veikianti žemės ūkio bendrovė „Agrar Nerys“, KTG Agrar AG grupės įmonė.
Pagrindinis biodujų jėgainės produktas – biodujos, kurios naudojamos elektros ir šiluminei energijai gaminti. Šiose biodujose yra apie 55 proc. metano. Galimas biodujų gryninimas ir valymas, jų kokybę priartinant prie gamtinių dujų savybių. Gautas biometanas galėtų būti tiekiamas į dujotiekį.

Kategoriškai prieš

Prieš tokią kaimynystę griežtai pasisako netoli tos vietos gyvenantys žmonės. Juos palaiko ir kiti  Mažeikių miesto gyventojai.
Norėdami pakeisti jų nuomonę numatomos statyti jėgainės savininkai vokiečiai buvo surengę kelionę prie analogiškos biojėgainės Vokietijoje.
Penktadienį vykusiame pasitarime į Vokietiją vykę gyventojų atstovai pasidalijo įspūdžiais. Jų neįtikino teiginiai, kad miesto pašonėje iškilsianti biodujų jėgainė neturės jokios įtakos aplinkinių gyvenimui. Todėl gyventojai toliau laikosi savo nuomonės, kad jėgainę reikėtų statyti kitoje vietoje, toliau nuo miesto. Viena iš galimybių – teritorija šalia bendrovės „ORLEN Lietuva“.

Dar vienas pasitarimas

Panašią nuomonę išsakė ir pasitarime dalyvavę politikai. Jie teigė nesantys prieš verslą, tik nori, kad jis būtų plėtojamas kitoje vietoje.
Į šį pasitarimą buvo kviesti ir patys vokiečiai, tačiau jie tik išvakarėse pranešė, kad negalės dalyvauti. Todėl buvo nuspręsta surengti dar vieną susitikimą birželio 4-ąją, kur būtų galima išgirsti ir jų paaiškinimus bei nuomonę.
Iki šiol papildomos informacijos ar dokumentų iš jėgainės statytojų nėra gauta. Viskas yra likę taip, kaip buvo paskelbta šių metų pradžioje. Net oficialios poveikio visuomenės sveikatai vertinimo išvados Savivaldybė nėra gavusi.

5 Atsakymai į “Biojėgainės statyba toliau kaitina aistras”

  1. Daiva Šideikienė parašė:

    Apie tai ,kad penktadienį vyks toks pasitarimas Mero darbotvarkėje nebuvo. Manau , jog apie Biodųjų jėgainės statybos pasitarimus turėtų būti informuojami visi Tarybos nariai, o ne tik Nagienė ir Macijauskienė , Gal dar yra kokie keli Tarybos nariai ,kurių nesimato nuotraukoje? Mano manymu , meras A.Tenys neturėtų ignoruoti kitų Tarybos narių ir apie įvyksiančius posėdžius privalėtų informuoti visus , bet kažkodėl meras į posėdį pakviečia tik socialdemokratų partijos damas.

  2. aha parašė:

    dabar tai yra klestintis miestas su prekybos centru kas 100 metrų, su geais automobiliais gatvėse, gražias privačiais namukais ir renovuotais daugiaaukščiais ir gatvėmis

  3. ginte parašė:

    O kad dabar yra skurstantis kaimas su 30000 ir dar uzterztu oru tai gerai? Juk niekas nera pries statybas. Tik tokiu objektu statybai reikia parinkti tinkama vieta. O jei kam patinka tualeto kvapas namuose, tegul stato nama prie miesto valymo irenginiu ten jiems tinkama vieta, tik geda nuo i miesta atvykstanciu sveciu, miestas juos pasitinka ,,sodriais aromatais,,.

  4. Demokratija parašė:

    Kartais demokratija virsta anarchija. Gerai ar blogai, kad 1970 metais nebuvo demokratijos? Jei ji būtų buvusi, vietiniai gyventojai būtų kryžiumi gulę prieš NPG statybą Juodeikiuose. Būtų dabar Mažeikiai švarus gaivus kaimas su 10 000 skurstančių gyventojų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto