D. Montvydas pateko į „Eurovizijos“ finalą

Azerbaidžano sostinėje Baku ketvirtadienio vakarą vykusiame antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje – Lietuvos atstovas Donatas Montvydas. EPA-ELTA nuotr.

Lietuvos nacionalinę atranką laimėjęs Donatas Montvydas ketvirtadienio vakarą laimėjo bilietą į 57-ojo „Eurovizijos“ konkurso finalą. Sceninį Donny Montell vardą pasirinkęs D. Montvydas savo dainą „Love is Blind“ atliko aštuonioliktas – paskutinis, ir televizijos žiūrovų bei vertinimo komisijos sprendimu keliaus į konkurso finalą.

Atrinktas dešimtukas

Azerbaidžano sostinėje Baku ketvirtadienio vakarą susirungė aštuoniolikos Europos valstybių atlikėjai. Prieš D. Montvydą pasirodė Serbijos, Makedonijos, Nyderlandų, Maltos, Baltarusijos, Portugalijos, Ukrainos, Bulgarijos, Slovėnijos, Kroatijos, Švedijos, Gruzijos, Turkijos, Estijos, Slovakijos, Norvegijos, Bosnijos ir Hercegovinos atstovai.
Į finalą pateko Lietuvos, Bosnijos ir Hercegovinos, Serbijos, Ukrainos, Švedijos, Makedonijos, Norvegijos, Estijos, Maltos ir Turkijos dainininkai.
Šiame pusfinalyje balsavimo teisę taip pat turėjo Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Vokietija.

Finalas –  šeštadienį

Šių metų konkurse, kaip ir 2008 bei 2011 metais, dalyvauja 42 šalys. Į „Euroviziją“ po pertraukos sugrįžo Juodkalnija, tuo tarpu Lenkijos, o vėliau ir Armėnijos transliuotojai šiemet nusprendė nedalyvauti.
Baku „Crystall hall“ arenoje antradienio vakarą pasirodė Juodkalnijos, Islandijos, Graikijos, Latvijos, Albanijos, Rumunijos, Šveicarijos, Belgijos, Suomijos, Izraelio, San Marino, Kipro, Danijos, Rusijos, Vengrijos, Austrijos, Moldovos, Airijos atstovai.
Kelialapiai į finalą atiteko Rumunijos, Moldovos, Islandijos, Vengrijos, Danijos, Albanijos, Kipro, Graikijos, Rusijos ir Airijos atstovams.
Šiame pusfinalyje balsavimo teisę taip pat turėjo Azerbaidžanas, Italija ir Ispanija.
Vėlų ketvirtadienio vakarą antrojo pusfinalio atlikėjai „Crystall hall“ arenos scenoje savo dainas pristatė 120 milijonų žiūrovų siekiančiai Europos televizijos auditorijai.
„Eurovizijos“ konkurso finalas vyks gegužės 26-ąją. Finale, be pusfinalių konkurso nugalėtojų, tradiciškai dalyvaus Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Didžioji Britanija, Italija ir praėjusių metų „Eurovizijos“ nugalėtojas Azerbaidžanas.

17 Atsakymų į “D. Montvydas pateko į „Eurovizijos“ finalą”

 1. pirmas komentatorius parašė:

  Skiau ,kad Svedu atlikeja laimes:)
  Labai stipriai nusivyliau kaimyniniu saliu palaikymu,Latviai cia mums matyt uz Snora kersyjo,o Estai tai jau nepirmi metai kai grasius pameta vietoi normalaus tasku skaiciaus..Svedams irgi mes nerupim (rupime tik ju bankams)
  Nustebino Lukasenkos dosnumas,o ir rusija daugiau skyre uz latvius ar estus ,taip ir nesupratau ar cia geras gestas is ju puses ar taip jie galimai bando supriesinti tris braliuku tautas.
  Gruzinai net 12 tasku mums dave ,vat tokia turetu buti braliuku tautu vienybe ,o ne kaip dabar mes estams jau antrus metus daugiau tasku duodam ,o jie mums spyga,atsiskyreliai kazkokie (lenda rusijai i gera vieta uz pigesnes dujas)
  Nustebau ,kad rusai su savo sou elementu “babuski” tiek aulkstai pakilo,ne eurovizija ,o kazkoks eurobulvaras..ar zmones skonio visai nebeturi ,ar ziniu trukumas ,kas yra muzika (o ne trys zodziai nuolat ikyriai kartojami) ar cia del rusijos gamtiniu istekliu …

 2. juodas parašė:

  Taip, geriau sakyk, kad esi žemaitis, arba, jei nemaloniai jautiesi, tai sakyk koks esi – negras.

 3. lietuvis parašė:

  kaimietiskas poziuris…normaliam pilieciui uzsenije geda sakyti kad esi lietuvis.

 4. Elzytė parašė:

  fainas bičas ir tiek.

 5. Gintautas,Seda parašė:

  Kažkaip keista, kad neradau eurovizininkų sąraše lietuviškos pavardės. Man tai tiesiog šlykštu, kad kažkoks pienburnis jau vaidina didelį veikėją. Dauguma kaip padorūs žmonės dainuoja savo tautų kalbomis, o mes jau ignoruojame gražią lietuvių kalbą ir bliauname pjaunamo avino balsu angliškai. Dainų tekstai žiūrovams nė motais. Svarbu reginys, balsas, įvaizdis.

 6. tikras žemaitis parašė:

  kažkoks Donny Montell dainavo…
  Vertas tik paniekos ,kad atsisako savo žemaitiškos pavardės

 7. man atrodė parašė:

  perkares, nedavalges gal? tas raistis ant akiu isvis neprieko. Paziurejau 5s. ir uzteko, kad pasidarytu bloga nuo tokiu dainu. Nu bet kitiem patinka, kiekvienam savo :)

 8. Incė parašė:

  ten operatoriusorą pagadino, o ne Donatukas.

 9. Linutė parašė:

  sako, kai padarė suktuką, pirmose eilėse jautėsi baisi smarvė – matyt į kelnytes įtratino Donatukas iš baimės.

 10. Aloyzas parašė:

  Man tas Donatas irgi atrodo kaip koks prišiktkelnis – tai pavardės atsisako, tai užmiršta lietuvių kalbą. Nekenčiu tokiu pseudopatriotų. Tegu jis varo…

 11. Ne visai taip parašė:

  BURANOVSKIJE BABUŠKI yra ne rusės, o buriatės, ir dainą jos dainuoja savo – buriatų kalba, o priedainį dainuoja angliškai.

 12. Ingridai parašė:

  jūs matyt, kaime gimusi, augusi, ir dabar ten tebegyvenat… XXI amžius jau, viskas pasikeitė. Eurovizija- ne burokų laukas. čia reikia laikytis savų taisyklių. Donatas yra Lietuvos atstovas, na ir kas, kad savo pavarde sueuropėjo…Vadindama jį išdaviku, tamstele įžeidžiate visą tautą. Eurovizijoje šalia Donato plazda Lietuvos – ne burokų – vėliava. Ir skelbiama, kad šis atlikėjas yra Lithuania, o ne buroklandija. Net rusės bobutės dainuoja ne rusiškai, o žinome visi, kokie rusai nacionalistai: dvidešimt metų išgyvenę Lietuvoje vis tiek kalba rusiškai. Gėda skaityti jūsų komentarą ir keista, kad dar turime tokių burokinių patriotų.

 13. loreta parašė:

  Saunuolis,saunuolis,sekmes jam finale…….

 14. Bucikas parašė:

  Saunuolis Donatas, bet sapnavau kosmara, jog lietuvaiciai 12 tasku skirs ruskiams…Va kad ir Ingrida patrijote – jug ruskiai tokie savi, ane?

 15. Ingrida parašė:

  Tikras Lietuvos išdavikas – bliovė angliškai, atsisakė savo gražios lietuviškos pavardės. Dauguma dainavo savo kalbomis ir į finalą pateko.

 16. Vardas (privalomas) parašė:

  Saunuolis Donatas. Puiki daina….o kur dar judesiukai…super

 17. Montvydas parašė:

  Malacius ,kad i finala pateko.grazi daina tik aplinka skurdoka(aisku ne del jo kaltes) ,valdininkai niekaip nesugeba isdrebinti daugiau litu ,kad pasirodytume kaip zmones tarptautiniuose renginiuose.
  Vat Svedijos atstove mano nuomone bus prizininke,viskas 10 balu .respekts kaimynams is uzjurio.
  gaila ,kad Nyderlandai nepateko ,labai sauni ,lengva ,linksma ju daina buvo,nepasiseke jiems ,kad papuole i antra etapa kur josios kaimyniniu valstybiu nebuvo,butu taipogi finale.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*