Darbo grupė vertino senamiesčio gatvių sutvarkymą

Vietiniams gyventojams kelia nerimą tai, kad V. Burbos gatvėje pasodinti ąžuolai iki šiol nerodo gyvybės ženklų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Prie pabaigos eina projekto „Mažeikių miesto Birutės gatvės dalies, V. Burbos ir Mindaugo gatvių viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“ rangos darbai. Todėl darbo grupė apžiūrėjo šias viešąsias erdves ir į aktą surašys pastebėtus neatitikimus ir galimą darbų broką. Šiuos netinkamai atliktus darbus generalinis rangovas privalės ištaisyti artimiausiu metu.

Pratęsė darbų laiką 

Devynis milijonus litų siekiantis projektas turėjo būti užbaigtas iki šių metų kovo pradžios. Tačiau rangos darbų laikas buvo pratęstas. 
„Žiemos laikotarpiu sutartis buvo sustabdyta, rangos darbai nutraukti. Atšilus orams darbai ir sutartis vėl buvo pratęsti, todėl galutinė darbų užbaigimo data yra nukelta į šių metų birželio pradžią“, – informavo Mažeikių rajono savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa.
Renovacijos darbus atlieka UAB „Žemaitijos keliai“. Ši bendrovė pasiūlė mažiausią kainą. Be jos,   rangos darbų viešųjų pirkimų konkurse dalyvavo dar trys pretendentai.
Pagal projektą „Mažeikių miesto Birutės gatvės dalies, V. Burbos ir Mindaugo gatvių viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“ numatyta nutiesti lietaus nuotekų kanalizaciją, iš pagrindų pertvarkyti gatvių važiuojamąsias dalis, įrengti dviračių ir pėsčiųjų takus, sutvarkyti bei atnaujinti želdynus.


Ne iki galo atlikti darbai

Projektui einant prie pabaigos iš įvairių sričių specialistų  kartu su generalinio rangovo, subrangovų atstovais buvo sudaryta darbo grupė, kuri įvertino padėtį. 
Mažeikių rajono savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa informavo, kad labai rimtų pažeidimų ar neatitikimų nerasta. Daugiausia problemų kilo dėl iki galo nepadarytų darbų ir netinkamai pritvirtintų mažosios architektūros elementų: šiukšliadėžių, suoliukų.
„Visus pastebėjimus surašysim į aktą ir perduosim generaliniam rangovui, kad viską ištaisytų. Kuo greičiau jie tai padarys, tuo greičiau bus galima kviesti Valstybinę komisiją. Be to, jie greičiau gaus ir paskutinį atsiskaitymą už padarytus darbus“, – informavo A. Žiulpa.
UAB „Žemaitijos keliai“ generalinis direktorius Albertas Stukas „Santarvei“ sakė, kad tokios darbo grupės yra normalus ir įprastas dalykas.
„Kol kas dar iš Mažeikių nesu gavęs surašytų dokumentų, kuriuose būtų nurodytas brokas, todėl sunku kažką komentuoti. Iš patirties žinau, kad tai dažniausiai nesunkiai ir greitai pataisomi dalykai. Reikalui esant viskas bus padaryta, kas yra numatyta sutartyje ir kas įsipareigota padaryti“, – tvirtino A. Stukas.


Kelia nerimą medžiai 

Atliekant renovaciją buvo kertami seni, sergantys ar sužaloti medžiai. Į jų vietą atsodinti nauji. 
Iš viso buvo nupjauta per 90 medžių, į jų vietą atsodinta šiek tiek daugiau. Prieš pradedant darbus „Santarvei“ A. Žulpa tvirtino, kad Birutės gatvė neteks  45 medžių, V. Burbos gatvė – 12, o  Mindaugo gatvė – 35 medžių.
Tačiau vietiniams gyventojams kelia nerimą tai, kad V. Burbos gatvėje pasodinti ąžuolai iki šiol nerodo gyvybės ženklų.
A. Žiulpa įsitikinęs, kad kol kas dar per anksti spęsti, ar rudenį pasodinti medžiai prigijo, ar ne. Jie esą lapus skleidžia vėliau nei daugelis kitų rūšių medžių.
„Be to, nereikėtų pamiršti, jog šie medžiai buvo tik pernai pasodinti, jų šaknys gali būti dar ne visiškai prigijusios, todėl jie ir vėluoja skleisti lapus. Jei vis dėl to taip nutiktų, kad pasodintieji medžiai neprigytų, juos atsodinti privalėtų generalinis rangovas „Žemaitijos keliai“, – paaiškino Vietinio ūkio skyriaus vedėjas.
Jis pridūrė, kad pagal šį projektą senamiestį papuoš naujai pasodinti krūmai ir gėlynai bei dvi gėlinės.

10 Atsakymų į “Darbo grupė vertino senamiesčio gatvių sutvarkymą”

 1. svecias parašė:

  Tas akmuo prie savivaldybes tikrai atodo juokingai! Geriau jis jau nebutu pakeltas ant mazesniu akmenu/

 2. AS parašė:

  Nesuprantu ! Ar tie rangovai tokie debilai,kad turi praeiti komisija patikrinti kas nepadaryta,parodyti pirstu kaip mazam vaikui,juk yra projektas ir ten viskas nurodyta ka reikia padaryti.ar cia irgi taip bus kaip su Laisves gatve,kad po metu jau turi tvarkyti pesciuju perejes .Sekmes Zulpai imant atkata.

 3. Lyriuke parašė:

  Nors siap nezinosi, kiekvienam atsitikti gali, akimirkos reikalas, svarbiausia kad nieko rimto, kad viskas gerai,sveikite.

 4. Dviratininkas parašė:

  Tegu darbo komisija priimdama darbus sėda ant dviračio ir pravažiuoja dviračių takeliais. Kokie dviračių takelių nusileidimai padaryti Žemaitijos gatvėje? Tai tik dviračių laužymas, ar ta komisija buvo akla priimdama darbus? Užsienyje tas brokas būtų senai ištaisytas , na o Lietuva švogerių kraštas.

 5. to keistuolis" to bet" parašė:

  Esmė ne kainoje. Jei pagrįsi, kad ta medžiaga ar įrenginys duos didesnę ekonominę naudą-nieks nedraus jos naudoti. Esmė tame, kad naudojamos nesertifikuotos, neaiškios kilmės medžiagos ir įrenginiai-didelis apetitas statybinių firmų vadovų. Nusimato, kad naudos vienokias medžiagas, naudoja kitokias, kontrolės-nulis.

 6. keistuolis" to bet" parašė:

  Lietuvoje kol kas galioja absurdo nuostata(taisyklės);RENOVUOJAMŲ,REKONSTRUOJAMŲ OBJEKTŲ DARBUS LAIMI KOMPANIJOS,PASIŪLIUSIOS MAŽIAUSIĄ RANGOS KAINĄ,todėl pykti reikia ne ant statybininkų ar medžiagų gamintojų,o ąnt Lietuvos vyriausybės,kuri leidžia tam”pigiausios kainos”absurdui bujoti.Pvz. sieną galima nubaltinti naudojant kreidą,kalkes(papigiai) arba sintetinius dažus,kurių savikaina 50-80 kartų didesnė už kreidą,bet su 5-10 metų garantija.Deja laimi kreida…….,todėl ubagai moka daug kartų,bet pigiai…….kiekvieną kartą atskirai.Žodžiu darbų pas mus niekada netrūks,nes kaip žinia kreida ilgiau pusmečio nelaiko,bet užtat pigu.Kol centrinėje vyriausybėje sėdės pigienos propaguotojai,tol turėsime esamą situacija:NEPATENKINTUS KLIENTUS.
  Kita išvada paprasta:pigiai ir gerai nebūna,tai tik laikina butaforinė apgaulė.

 7. to bet parašė:

  jei prisideda tik 15 proc., tai galima daryti, kad tik būtų padaryta? “Patinka” man tokia logika. Gal atsiminkit, kad rangovas gauna už padarytus darbus ne 15, o 100 proc.. O kokias medžiagas naudoja ir kokia darbų kokybė :)

 8. BET parašė:

  Renovavo tai sienas,o prie ko čia rūsiai.Reikėjo nusimatyti tą rūsių tvinimą ir prisidėti savo lėšomis,kad įdėtų atbulinius vožtuvus.Hitri tie lietuvaičiai,nes už 15 proc prisidėdami prie projekto įgyvendinimo,nori viską susitvarkyti ir kikenti iš tų,kurie pagal naują renovavimo programą turės prisidėti 60 proc.savo nuosavų lėšų.

 9. hm parašė:

  nu ir kas,patvino,o po lietaus ištekėjo,kur jam reikėjo.šiokia tokia atrakcija

 10. jonas parašė:

  per smarku lietu buvo patvine mindaugo 13 namo rusiai , tas pat kas ir buvo anksciau , tai tikriausiai vanduo is gatves vamzdziu , nes rusiose pakele net suliniu dangcius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*