Darbo laiką koreguoja alkoholio draudimai

Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

Nuo sausio 1-osios įsigalioję prekybos alkoholiu apribojimai labiausiai palietė rajono mažąsias, ypač kaimo, parduotuves. Jų savininkai dėl trumpesnio prekybos alkoholiu laiko netgi ima svarstyti, ar nereikėtų perorganizuoti savo veiklą.
„Santarvė“ išsiaiškino, kad kai kurios rajono parduotuvės savo darbo laiką jau pakoregavo arba ruošiasi tai daryti.
Verslininkai kritiškai vertina valdžios sprendimus ir dėl jų įžvelgia daugiau minusų nei pliusų.

Sutrumpėjo keturiomis valandomis

Nuo šių metų pradžios įstatymas draudžia prekybą parduotuvėse svaigalais – pirmadieniais– šeštadieniais iki 10 valandos ir nuo 20 valandos, o sekmadieniais – iki 10 valandos ir nuo 15 valandos.
Daugelio kaimo parduotuvių darbo laiko pabaiga darbo dienomis sutampa su šiuo draudimu. Tačiau vasarą, atsižvelgdamos į poreikį, jos prailgindavo savo darbo laiką – iki 21 ar 22 valandos.
Sekmadienis kaimo prekybininkams būdavo viena aktyviausių darbo dienų. Tačiau dėl alkoholio prekybos laiko apribojimo situacija pasikeitė.

Ryškių pokyčių nepastebi

Didieji prekybos centrai padėties nedramatizuoja. Jie teigia analizuojantys situaciją ir ateityje žinos, kaip nauji apribojimai paveikė jų verslą.
„Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, ryškesnių alkoholinių gėrimų paklausos pokyčių kol kas nefiksavome. Manome, jog vertinti pardavimų tendencijas dar kiek per anksti“, – „Santarvei“ teigė „Maxima“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.
Kad reikia laiko norint įvertinti, kaip pakeitimai paveikė apyvartą, teigė ir kitų prekybos tinklų atstovai. Tačiau ne vienas pastebėjo tokią tendenciją – artėjant laikui, kai alkoholinių gėrimų įsigyti jau nebus galima, gėrimų skyriuose pirkėjų padaugėja, eilės kasose taip pat pailgėja.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Darbo laiką koreguoja alkoholio draudimai”

 1. kiškis parašė:

  o kas dabar sugaudys taškus kaimuose vakarais? kaimo žmonės žino, kas kur kuo prekiauja vakarais. ar teisėsauga tuo domisi?

 2. Rolandas parašė:

  Na jei dėl alkoholio ir užsidarys parduotuvės. Nuo to tik geriau. Kurie ligoniai,tie vistiek ras kur išgerti,o naujai pradedančių sumažės. Taip kad pliusų daugiau.

 3. tie parašė:

  draudimai tik juokas vienas…atvaziuokit i etg ..parduotuve asva …visada gausit

 4. Luzgis parašė:

  O kas įvertins mažeikiškius taksistus kurie nepardavinėja naktimis alkoholio?

 5. Vita parašė:

  Tegul uždaro tas savo pardotuves visa,Ežere netoli.

 6. Paprastas žmogus parašė:

  Kėkvienoje padoresnėje ne alkoholikų šeimoje visada yra alkoholio atsargų.Juodai dienai,ar svečiams.Tad pardavimo laikas didelės įtakos neturi.Mėlynsnapiai kaip gėrė,taip ir geria.Jaunimas daugiau ryja sintetinį šlamštą.Viską supliusavus-0. Laimi tik prekybos centrų pardavėjos,nes nebereikia be 1 min.22h. kariauti su besistumdančiais virpuliais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*