Daugiabučių atnaujinimui – laikinas štilis?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Beveik prieš dešimt metų mūsų Savivaldybėje startavo daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo programos. Šiuo metu Mažeikių rajone yra atnaujinta daugiau nei pusšimtis namų.
Didžioji dalis daugiabučių gyvenamųjų namų (41) buvo atnaujinta pagal URBAN programą, kai gyventojams reikėjo susimokėti 15 proc. nuo šilumą taupančių rangos darbų sumos.
Dar 21 daugiabutis buvo atnaujintas pagal JESICA programą. Įgyvendinant šią programą, daugiabučių namų būsto savininkų prisidėjimas svyruoja tarp 60 ir 70 proc.
Dabar daugiabučių renovacijos procesas yra sustojęs. Daugiabučius gyvenamuosius namus administruojančių įmonių duomenimis, šiuo metu mieste yra atnaujinamas tik vienas namas.
Vis plačiau kalbama apie kvartalinę renovaciją – savivaldybės yra skatinamos rengti kvartalų ir atskirų miestų atnaujinimo programas.

Mažeikių mieste ir rajone daugiausia atnaujinta daugiabučių gyvenamųjų namų, kurie priklauso administruojančioms įmonėms.
Iš bendrovės „Tavo pastogė“ administruojamų namų pagal URBAN programą yra atnaujinti penki, pagal JESSICA – keturi daugiabučiai gyvenamieji namai.
Bendrovės „Admituras“ įdirbis kur kas didesnis: pagal URBAN programą yra atnaujinti 25 daugiabučiai gyvenamieji namai, pagal JESSICA – 17.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Daugiabučių atnaujinimui – laikinas štilis?”

 1. Bus visko parašė:

  Zmones pasidomekit daugiau renovacija ir medziagu galiojimo laikais. Ir prasykit savivaldybes prisiimti atsakomybe uz darbus, nes dazniausiai imones bankrutuoja po atliktu darbu ir nebera kam pareiksti pretenziju

 2. zemaitis :) parašė:

  jus pravaziuokit pro tuos namus su termovizorium ir pamatysit kad tus kas aktuoja atliktus darbus visus sodint reikia i kalejima arba net vietoj pri to pacio namo sienos statyt :)

 3. Tikrai parašė:

  Tas apleistas pastatėlis su beržiukais ant stogo seniesiems mažeikiečiams kelia daug sentimentų,reikėtu jį tik tinkamai restauruoti ir tinkamai panaudoti,lankytojų tikrai nestigtų.Prie Lidl parduotuvės yra užsilikęs sovietinis palikimas,buvęs alaus baras,dar vadintas,,smurgline”Šiandien ten kepami čeburėkai ir kiti skanėstai pritraukia daugumą lankytojų.Susidaro eilės laukiančiųjų,smagu,kad klijentus traukia ne tik tviskantis marmuras,prabanga,bet tinkamai paruoštas,skanus maistas,prieinama kaina,malonus aptarnavimas.Tai geriausias pavizdys verslininkams.Tikrai norėtume matyti senamiestyje vėl sutvarkytą,atnaujintą tų laikų vadintą,,stikline,apvaliaja”pastatėlį

 4. Bedarbis parašė:

  Puse renovuotu namų fasadai atrodo klaikiai.

 5. B. parašė:

  O tas juoda plėvele apdengtas namas su medžiais ant stogo į atnaujinamų pastatų sąrašą nepatenka? Mažeikių gėda ir miesto šeimininkų gėda.

 6. S parašė:

  Žmonės patys pinigus susimokėjo,kad pampersais namus apdėtų,kur cia tų įmonių įdirbis,nejuokinkit

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*