Daugiau aktyvumo – daugiau demokratijos

Ateiti ir pareikšti savo valią renkant Seimą pakviesta apie 37 tūkst. rajono rinkėjų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ateiti į sekmadienį vyksiančius rinkimus ir prie balsadėžių pareikšti savo valią pakviesta apie 37 tūkst. rajono rinkėjų, gyvenančių dviejose – Mažeikių ir Akmenės-Mažeikių – apygardose.
Šiose apygardose Seimo nario mandato siekia šešiolika kandidatų, tarp kurių – dešimt mažeikiškių. Mažeikių rinkimų apygardoje kandidatų sąrašas šiek tiek trumpesnis – jame septynios politikų pavardės.

Išbandymas ir rinkėjams

Rinkimai – savotiškas išbandymas ne tik politikams, besiveržiantiems į Seimą, bet ir rinkėjams. Ir šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžia, kad atsakingas dalyvavimas rinkimuose yra neatsiejamas nuo valstybės sėkmės.
„Tik brandūs, atsakingi, reiklūs ir aktyvūs piliečiai gali išrinkti sąžiningą ir atsakingą valdžią. Rinkimai ir demokratija nėra eksperimentas, todėl neleiskime abejingumui eksperimentuoti su savo šalies ateitimi ir likimu“, – savo nuomonę yra išsakiusi Prezidentė.
Į rinkimus neinantys žmonės teigia nematantys prasmės balsuoti, nes jų balsas nieko nelemiąs. Į klausimą, kaip išspręsti šią dilemą, kodėl būtina nelikti abejingais, paprašėme atsakyti įvairioms gyventojų grupėms atstovaujančių mažeikiškių.
Jų atsakymas paprastas: pilietiškumas įpareigoja pareikšti savo valią, parodyti, kad mums rūpi mūsų valstybė, ir balsuoti. Racionaliai, atsakingai, pagal savo pažiūras.

„Rinkimai – galimybė ir patiems prisidėti prie pokyčių“

Silva Paulauskienė, Merkelio Račkausko gimnazijos mokytoja:
-Man keistai atrodo klausimas, kodėl reikia eiti balsuoti. Jeigu aš esu Lietuvos pilietis, jeigu man ta valstybė rūpi, aš ir einu balsuoti. Kokią turiu teisę kritikuoti valdžią, jei jos nerinkau, ir kažko reikalauti?
Jeigu iš tikrųjų norime pokyčių, rinkimai – galimybė prisidėti prie jų. Tačiau balsuoti turėtume atsakingai – ne už tą, kuris įspūdingiau kalba, patraukliau atrodo, kurio lankstinukas gražesnis.
Kandidatais reikia domėtis iš anksto, o ne spręsti, kurį rinktis, paskutinę minutę.
Aš turiu savo atrankos kriterijus. Man prioritetas – partijos programa. Pasidomiu ir apie jai atstovaujantį kandidatą. Man svarbu, kad jis nebūtų skandalistas. Nemanau, kad teisus tas, kuris garsiai rėkia.

Daugiau nuomonių – „Santarvės“ laikraštyje.

5 Atsakymai į “Daugiau aktyvumo – daugiau demokratijos”

 1. to 2016-10-07 22:05:53 parašė:

  „Kodėl mokytoją kritikuojantis žmogus – ne mėšlas – negali būti tarp kandidatų į LR Seimą? Atsakysiu. Todėl, kad yra toks pats arba dar didesnis mėšlas. Žioplas, neišsilavinęs, bambeklis, tinginys ir visoks kitoks nevėkšla.” T.y. Jūs suprantate, kad kandidatai į seimą yra žiopli, neišsilavinę, bambekliai, tinginiai ir visokie kitokie nevėkšlos, o aš, pagal Jus, tik turiu daugiau tokių savybių už kandidatus į seimo narius.Gerai , kad nesu toks, o tai jau būčiau vienas iš kandidatų į seimo narius.

 2. Jonis parašė:

  Nu gerai tipo eikit i rinkimus balsuokit uz jums tinkamas partijas ir t.t.o ne bambekit ir t.t. Nu ir kas pasikeis ?Rinkejai 50 balsu atidave gulbiu partijai ,visi kiti gavo po 15 balsu tai va 4 partijos susimete i kruva ir jie sudaro vyriausybe …..taip kad ka rinkejai renka niekam neidomu nes 4 ar 10 partiju susimete i kruva ir jie turi dauguma ir balsuok nebalsaves bet ……ir dar su savo reitingavimais nes kiekviena kaimo moterele zino ka tai reiskia ir kaip ka daryt todel ir matom metu metais tuos pacius veido bruozus prie lovio o kelt savo kandidaturas parodykit kiek tokiu yra kurie patys issikele ir kiek ju isrinko

 3. asd parašė:

  Visiškai pritariu mokytojos pozicijai. Daugiausia nuveikia tas, kas dirba tyliai, o ne tas, kuris garsiai rėkia ir tik kritikuoja kitus.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Įdomu, kodėl tie mėšlo nevalgytojai patys nekandidatuoja? Visi mes gudrūs kritikuoti, bet kai reikia kažką patiems padaryti, tai ima ir nesigauna nieko. Kodėl mokytoją kritikuojantis žmogus – ne mėšlas – negali būti tarp kandidatų į LR Seimą? Atsakysiu. Todėl, kad yra toks pats arba dar didesnis mėšlas. Žioplas, neišsilavinęs, bambeklis, tinginys ir visoks kitoks nevėkšla.

 5. to Silva Paulauskienė parašė:

  Kavinėje man siūloma rinktis vieną iš septynių patiekalų, jų pavadinimai skirtingi, pateikiama komponentų sudėtis skirtinga, svoris skirtingas, tačiau iš tiesų realybėje- tai tas pats mėšlas.Nejaugi aš, suprasdamas, kad man siūlomas mėšlas, vis tiek turiu rinktis vieną iš jų, ar ne geriau, jei tik yra galimybė, sprukti iš tos kavinės .Taip, aš tada negalėsiu pasakyti, kad tas mėšlas buvo neskanus, nes aš jo neragavau ( bet kam ragauti, jei iš skaudžios 25metų patirties žinau jo skonį), negalėsiu reikšti nepasitenkinimą, kad likau alkanas, bet aš galėsiu išdidžiai pasakyti, kad aš jūsų siūlomo mėšlo nebevalgau. Ir kitiems siūlau nebevalgyti to mėšlo, t.y. neiti į rinkimus ir nebalsuoti už siūlomus kandidatus, nes jie visi kaip vienas, tik skirtingų tėvų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*