Didelei problemai – maži pinigai

Rajono savivaldybė kasmet skiria nemažai pinigų sveikatinimui, prevencinėms priemonėms, tačiau savižudybių problema likdavo už borto. Šiais metais tam numatyta išleisti 5 tūkst. eurų iš Specialiosios sveikatos rėmimo programos, kurioje – beveik 300 tūkst. eurų.
Kai kurie politikai replikavo, kad pinigai bus paleisti vėjais, nes prevencijai numatytos priemonės per silpnos. Su savižudybės problema susiduriantys specialistai teigia, kad ši prevencija apskritai pavėluota, tad, norint pasiekti rezultatų, visiems teks dirbti išsijuosus.

Mažeikių visuomenės sveikatos biuras kasmet parengia ir Savivaldybės tarybai teikia tvirtinti visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitą. Šiemet patvirtintoje ataskaitoje konstatuojama, kad per 2016 metus Mažeikių savivaldybėje dėl išorinių mirties priežasčių mirė 58 žmonės, iš jų savižudybės sudarė vos ne penktadalį – tokių atvejų buvo 11. Tarp nusižudžiusiųjų aštuoni – darbingo amžiaus žmonės, trys – pensinio.
Kaip pastebėjo Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė, tragiškiausi metai pagal savižudybes buvo 2015-ieji: iš gyvenimo savo noru pasitraukė 26 žmonės ir net 23 – darbingo amžiaus.
2014 metais užfiksuota 16 savižudybių.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*