Diena be automobilio – penktadienį ir šeštadienį

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kiekvieną rugsėjį Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse vyksta Europos judumo savaitė.
Šią nuo pirmadienio vykusią savaitę Mažeikiuose ir rajone penktadienį bei šeštadienį vainikuos įvairūs renginiai.

Paskelbė konkursą

Europos judumo savaitės kulminacija – penktadienis, Diena be automobilio.
Penktadienio rytą Mažeikių rajono lopšelius-darželius, mokyklas lankantys vaikai į savo ugdymo įstaigas atriedėjo daugiausiai dviračiais, paspirtukais ir kitomis ekologiškomis transporto priemonėmis.
Rajono savivaldybės administracija drauge su bendrove „Mažeikių autobusų parkas“ paskelbė konkursą. Jo esmė tokia, kad ugdymo įstaigų bendruomenių nariai turėjo atvykti ekologiškomis transporto priemonėmis, susiburti į vieną būrį ir „susukti“ trumpą video filmuką apie tai, kaip keliauja sveikai, kaip juda ir sportuoja. Konkurso organizatoriai, peržiūrėję filmukus, įvertins juose įamžintų vaikų masiškumą, kokiomis transporto priemonėmis jie atvyko. Dalyviai pretenduoja laimėti prizą – vienos dienos kelionę autobusu po Lietuvą.
Beje, penktadienį „Mažeikių autobuso parko“ autobusai Mažeikių miesto maršrutais keleivius visą dieną veš nemokamai.

Bėgs apie miestą

Paminėti Dieną be automobilio planuoja ir bėgikų klubo „Penki kalnai“ nariai. Jie tai padarys bėgdami aplink miestą.
Jau daug metų Mažeikių turistų klubas, minėdamas Dieną be automobilio, organizuoja dviračių žygius. Šią tradiciją turistai tęsia ir šiemet. Šeštadienį jie organizuoja žygį maršrutu Mažeikiai–Ežerė–Griežė–Leckava–Mažeikiai. Jame dalyvauti kviečiami visi norintieji. Tačiau dalyvių prašoma nepamiršti vilkėti šviesą atspindinčių liemenių bei šalmų. Kadangi bus važiuojama į Latvijos Respublikos teritoriją, su savimi reikia turėti ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Žygeiviai rinksis šeštadienį 10 valandą prie Vytauto Klovos muzikos mokyklos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*