- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Diplominių darbų „rašytojai“ nuslėpė per 50 tūkst. litų pajamų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Telšių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija nustatė du Mažeikių rajono gyventojus, kurie už atlygį rašydavo kursinius, diplominius darbus bei teikė kitas konsultavimo ir švietimo paslaugas, neįregistravę tokios veiklos. Per keletą metų iš nelegalios veiklos šie „verslininkai“ gavo per 50 tūkstančių litų pajamų, kurių nedeklaravo ir nesumokėjo mokesčių.

Apgavo valstybę

Telšių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informavo, kad Mažeikių rajono gyventojas M. B. teikė konsultavimo ir švietimo paslaugas, rašė kursinius ir diplominius darbus neįregistravęs šios veiklos, tačiau už tai gaudamas piniginį atlygį. Telšių AVMI, atlikusi trečiųjų šalių pateiktos informacijos ir duomenų apie asmens gautą atlygį analizę, nustatė, jog šia veikla M. B. vertėsi jau nuo 2010 metų ir nedeklaravo daugiau kaip 25 tūkstančių litų pajamų, o į valstybės biudžetą nesumokėjo beveik 3 tūkst. litų.
Kitas Mažeikių rajono gyventojas A. M. panašia veikla užsiėmė nuo 2012 metų.
Jis nedeklaravo beveik 28 tūkstančių litų pajamų ir į valstybės biudžetą nesumokėjo taip pat apie 3 tūkstančių litų.

Atsakomybės neišvengė

Telšių AVMI nurodymu abu gyventojai privalėjo atgaline data įregistruoti savo veiklą, deklaruoti pajamas, sumokėti į biudžetą gyventojų pajamų mokesčius ir delspinigius.
Be to, už neregistruotos veiklos vykdymą abiem asmenims buvo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai.
Pastaruoju metu mokesčių administratorius panašaus pobūdžio neregistruotą veiklą Mažeikių rajone  nustato jau ne pirmą kartą. Todėl Telšių AVMI viršininkė Sigita Žudienė atkreipia gyventojų dėmesį, kad bet kokia veikla, kuria siekiama gauti piniginės naudos, turi būti įteisinta, o valstybei mokami mokesčiai.
Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Santarvės“ laikraštyje.