Donorystės akcijoje Mažeikiuose – būrys geradarių

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

We cannot display this galleryNeseniai visame pasaulyje, o ir Lietuvoje buvo paminėta Kraujo donorystės diena. Simboliška, kad šios dienos išvakarėse – birželio 13-ąją, šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė neatlygintino  kraujo donorystės turo per Lietuvą pradžią.
Ketvirtadienį turo palapinė išdygo ir prie Mažeikių kultūros centro.

Laukia padaliniuose ir viešose akcijose

Praėjusiais metais 2,1 proc. šalies gyventojų kraujo davė daugiau nei 100 tūkst. kartų. Tačiau tai nepakankami skaičiai tam, kad būtų užtikrintas donorinio kraujo kiekis, kad jo nepristigtų tada, kai jo labiausiai reikia gyvybėms gelbėti. O tam, kad kraujo stygius Lietuvoje nebūtų jaučiamas, jo duoti į centrus kasdien turėtų ateiti iki 300 donorų.
Visos Lietuvos ligoninių pacientus krauju aprūpina Nacionalinis kraujo centras (NKC). Donorai laukiami šio centro padaliniuose, įsikūrusiuose didžiuosiuose miestuose. Taip pat ir rengiamose donorystės akcijose.

Stereotipų – vis mažiau

Per šį 8-ąjį neatlygintinos kraujo donorystės turą, į kurį išsirengė šio centro darbuotojai, iš viso bus aplankyti 32 Lietuvos miestai ir miesteliai.
NKC Neatlygintinos donorystės koordinatorė Rūta Ramanauskienė tokių viešų akcijų svarbą vertina keliais aspektais.
Pirmiausia, per jas donorai paaukoja kraujo. Antras ir ne ką mažiau svarbus tas aspektas, kad vykdoma ir švietėjiška veikla – gyventojai konsultuojami, atsakoma į juos dominančius klausimus, paneigiami vienokie ar kitokie apie kraujo donorystę susikurti stereotipai.
Prierašas prie nuotraukos: Neatlygintinos kraujo donorystės turo organizatoriai bei vykdytojai pasidžiaugė: mažeikiškiai – itin aktyvūs donorai.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

scroll to top