Drabužius galima ne tik paaukoti, bet ir jais keistis

Iš tekstilės, kuri nebėra kokybiška, organizacijos savanoriai siuva prijuostes, kaukes, maišelius. Autorės nuotr.

Lietuvoje pastaruoju metu vis labiau populiarėja vadinamosios daiktų ir drabužių atiduotuvės, surinkimo stotelės.
Tokios patalpos, į kurias galima atnešti tvarkingus, tačiau jau nepatinkančius ar netinkančius drabužius, naudoti tinkamus daiktus, yra ir Mažeikiuose – Stoties g. 14.
Šia veikla užsiima viešosios įstaigos „Būk su manimi“ darbuotojos bei savanorės.

Viešoji įstaiga „Būk su manimi“ užsiima keliomis veiklomis: Bugeniuose veikia vaikų dienos centras, taip pat teikiamos įvairios paslaugos šeimoms. Pavyzdžiui, atokiausiose Mažeikių rajono vietovėse gyvenančių šeimų pavėžėjimas į miestą pas gydytojus, smulkūs remonto darbai ir pan.
Dar viena organizacijos darbuotojų ir savanorių veikla, apie kurią „Santarvė“ jau yra rašiusi, – drabužių ir daiktų surinkimas, rūšiavimas bei paskirstymas tiems žmonėms, kuriems jų labiausiai reikia.
„Būk su manimi“ direktorė Jolita Butkienė susitikti pokalbiui šį kartą pakvietė ne į patalpas Stoties gatvėje, kur nuo pirmadienio iki penktadienio po 5 valandas neatlygintinai darbuojasi savanorės, rūšiuodamos mažeikiškių suvežtus drabužius bei daiktus. Šį kartą pašnekovė surengė savotišką ekskursiją po patalpas, kuriose visa tai sandėliuojama.
Kalnas maišų, į kuriuos sudėti pagal metų laikus, žmonių amžių, lytį surūšiuoti drabužiai. Kampas, kuriame sustatyti vaikiški vežimėliai, automobilinės kėdutės, žaislai. Palei sieną išrikiuoti televizoriai. Indai – dalis jų sudėti į originalias pakuotes, dar visiškai nauji, lygiai tokie pat, kokie buvo prieš dvidešimt ar trisdešimt metų, kai kažkas juos vestuvių proga gavo dovanų…
Organizacijos sukauptas daiktų ir drabužių kiekis stebina. Visko labai daug ir įvairaus.
„Kalbant apie patalpas Stoties gatvėje, pamažu einame link to, kad bet kas atėjęs, atnešęs nebereikalingų drabužių, jei tik nori ir jei reikia, galėtų pasirinkti ir išsinešti namo jiems patinkančių drabužių. Norisi, kad žmonės keistųsi, dalytųsi. Bet kol kas tokio suvokimo dar šiek tiek trūksta“, – pasakojo J. Butkienė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto