Eglių šakų dalijimo akcija populiarumo nepraranda

Autorės nuotr.

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) organizuojama akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ jau yra tapusi tradicine. Miškininkai pastebi, kad ši akcija kasmet tampa vis populiaresne.

Akcija žmonėms reikalinga

VMU Mažeikių regioninio padalinio miškininkai šiemet eglių ir pušų šakas dalijo Mažeikiuose, Sedoje ir Viekšniuose.
Per trisdešimt mažeikiškių dar prieš vidurdienį miškininkų laukė prie bažnyčios iš Mažeikių kultūros centro bei prekybos centro „Iki“ pusės. Vieno visureigio priekaba, kurioje buvo šakos, kaip mat buvo ištuštinta. Netrukus paaiškėjo, kad dar keli miškininkų ekipažai žaliaskarių šakas dalija iš kitos pusės – prie pagrindinės eglės. Čia norinčiųjų „parsinešti“ Kalėdas į namus irgi buvo daug.
Akcijoje sutiktas VMU Mažeikių regioninio padalinio miško apsaugos inžinierius Paulius Gedrimas sakė, kad, stebint, kiek žmonių atėjo šakų, galima sakyti, jog ši akcija populiarumo nepraranda.
„Į namus parsineštos eglių ar pušų šakelės suteikia ne tik žalumos, bet ir miško, artėjančių švenčių kvapo. Šios akcijos idėja yra tokia, kad žmonės, parsinešdami į namus miškininkų dalijamas šakas, padeda miškui. Kitaip tariant, jei parsinešei miškininkų dalijamą šaką, reiškia, nevažiavai į mišką ir savavališkai nekirtai medelio, nelaužei jo šakų“, – kalbėjo pašnekovas.

Dėkojo dovanodami atvirukus

Išsirinkusiems šakas gyventojams miškininkai dalijo atvirukus, papuoštus vaikų piešiniais.
Šie atvirukai – miškininkų padėka tiems žmonėms, kurie dalyvaudami akcijoje prisideda prie to, kad mažas, išsaugotas ir nenukirstas, nenudraskytas medelis vieną dieną užaugs į didelį medį.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*