- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Egzaminų rekordas: 31 šimtukininkas

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šią savaitę paaiškėjo paskutinieji 2015-ųjų metų brandos egzaminų sesijos rezultatai. Šiemet rajono mokyklas baigia 760 abiturientų. 

Šiemetinės brandos egzaminų sesijos rezultatus švietimo specialistai įvardija „rekordiniais“, mat iš viso 31 Mažeikių Merkelio Račkausko, Gabijos ir Viekšnių gimnazijų abiturientas pelnė  aukščiausius – šimto balų – įvertinimus iš įvairių mokomųjų dalykų egzaminų.

Geri egzaminų rezultatai

Dar gegužės mėnesį žurnalas „Reitingai“ buvo paskelbęs Lietuvos rajonų, kuriuose geriausiai teikiamos švietimo paslaugos, dešimtuką. Mažeikių rajonas šiame sąraše – aštuntas.
Toks reitingas buvo paskelbtas išanalizavus 2013–2014 metų moksleivių laikytų egzaminų rezultatus. Reitingų sudarytojai tyrimui naudojo duomenis iš suvestinių, kurias mokyklos pateikia Švietimo ir mokslo ministerijai bei Nacionaliniam egzaminų centrui.
Tai, kad Mažeikių rajone mokymuisi sudarytos palankios sąlygos, patvirtina ir šiemetiniai abiturientų laikytų egzaminų rezultatai.

Gražios istorijos kūrėjai

Ketvirtadienio popietę aukščiausius egzaminų rezultatus pelnę gimnazistai tradiciškai buvo pakviesti į Savivaldybę.
Priėmime meras Antanas Tenys bei Švietimo skyriaus vadovas Apolinaras Stonkus bendravo su jaunuoliais ir apdovanojo juos padėkos raštais bei knygomis apie Mažeikių rajoną.
Kalbėdamas apie abiturientų pasiekimus meras pastebėjo, kad geri egzaminų rezultatai yra ne tiek sėkmės, kiek dvylikos metų kantraus, nuoseklaus darbo rezultatas.
Pasak Savivaldybės vadovo, 2015-ieji įeis į istoriją kaip Mažeikių rajonui „rekordiniai“ metai.
„Tą istoriją sukūrėte jūs, mat tiek daug šimtukų rajono abiturientai niekada nebuvo gavę. Neabejoju, kad tiems, kas puikiai mokėsi čia, gimnazijose, gerai seksis siekti aukštojo mokslo, o ateityje ir dirbti“, – pasidžiaugė A. Tenys.
Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.