Eilės techninei apžiūrai atlikti – ne tik dėl karantino

Techninės apžiūros stoties specialistai ragina automobilius techninei apžiūrai iš anksto registruoti internetu – taip bus išvengta eilių. Autoriaus nuotr.

Mažeikių techninės apžiūros stoties kontrolierių darbą buvo šiek tiek pakoregavęs karantinas – kai kurie automobilių savininkai saugojosi koronaviruso. Šiuo metu darbai ne tik grįžo į įprastas vėžes.
Nuo liepos 1-osios įsigaliosiantis automobilių registravimo mokestis, dar vadinamas taršos mokesčiu, pailgino eiles techninės apžiūros stotyse.

Susisiekimo ministerija, atsižvelgdama į riziką, karantino metu pakeitė privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo tvarką – pasibaigus techninės apžiūros galiojimo terminui, ją buvo galima atlikti atšaukus karantino laikotarpį ir dar 30 kalendorinių dienų po šio laikotarpio pabaigos. Dėl to šiuo metu Mažeikių techninės apžiūros stotyje pagausėjo transporto priemonių, neišvengiama eilių. Tačiau šios stoties vadovas Livantas Matuzas patikino, kad eilės suvaldomos.
„Dar karantino pradžioje kalbėjau, jog eilės pas mus nelabai buvo sumažėjusios – atrodė, kad mažeikiškiai, pasinaudodami karantinu, stengėsi jo metu atlikti automobilių techninę apžiūrą. Dabar vairuotojams duota trisdešimt dienų atnaujinti per karantiną pasibaigusios techninės apžiūros galiojimą, todėl automatiškai yra šioks toks pagausėjimas. Savo indėlį įneša ir tai, kad nuo trečiadienio valstybės įmonėje „Regitra“, įregistruojant automobilį, teks mokėti taršos mokestį, todėl, norėdami to išvengti, automobilių savininkai skuba atlikti visus formalumus paskutinėmis dienomis, ir tai kažkiek prisideda prie laukiančiųjų gausos“, – sakė stoties vadovas.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video