Emigrantų susigrąžinimas: daug kalbų, mažai darbų

Statistikos apie tai, kiek lietuvių emigruoja – daug, o apie tai, kiek sugrįžta, – beveik nėra. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Neseniai paskelbtame Lietuvos savivaldybių indekse Mažeikių rajonas paminėtas tarp tų, iš kurių per metus į užsienį ar kitus šalies miestus išvyko iki dviejų procentų gyventojų.  
Vis tik tarp daugybės emigruojančiųjų yra ir tokių žmonių, kurie pagyvenę svetur nutaria pasirinkti priešingą kryptį: grįžta į Lietuvą. O ir šalies vadovai deklaruoja, kaip Lietuvai svarbu, kad žmonės ne išvažiuotų, o sugrįžtų. Tačiau ir sugrįžusieji, ir čia gyvenantieji pastebi, jog kol kas emigracijos mažinimo klausimas sprendžiamas ne darbais, o kalbomis.
Ne ką geresnė situacija ir Mažeikių rajone. Savivaldos vadovų teigimu, emigrantų susigrąžinimas vienoms pačioms savivaldybėms yra per sudėtingas klausimas. Jis prioritetiniu turėtų tapti ir Vyriausybės mastu.

Istorijų apie tai, kodėl lietuviai emigruoja ir kaip išvykus jiems sekasi, girdime dažnai ir daug.
Apie grįžtančiuosius į tėvynę pasakojama rečiau. Vis tik parvykstančių į gimtąją šalį, į Mažeikius, yra.
Savo istorijomis su „Santarve“ pasidalijo dvi jaunos moterys. Jų patirtys panašios tuo, jog abi po dešimtmetį praleido Airijoje. Ir abi jau pusantrų metų gyvena Mažeikiuose.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Emigrantų susigrąžinimas: daug kalbų, mažai darbų”

  1. shiusha parašė:

    o kuo bloga ta emigracija? kas tame blogo, kad zmoniu mazeja? Mazeikiai gali turetu tiek zmoniu, kiek Plunge, Telsiai ar Akmene, svarbu, kad tiems likusiems zmonems gyvenimas butu patenkinamas. ne kiekybeje esme. jei Mazeikiuose butu pasilike tie patys 45 tukst. gyventoju, nereiskia, kad kazkam nuo to butu geriau. bedarbyste mazinkit, algas kelkit visu pirma, sudarykit salygas zmonems igyt kvalifikacijas ar persikvalifikuot, uzveskit ant kelio verslu jaunima

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*