- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Etikos komisija apsiribojo politiko svarstymu

Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Į Savivaldybės tarybos Etikos komisiją kreipėsi Tarybos narė ir opozicijos lyderė Lina Rimkienė, jos kreipimasis – „dėl sisteminio Tarybos nario Petro Kekio vykdomų melavimų, garbės ir orumo žeminimo bei draudžiamo persekiojimo opozicijos lyderės atžvilgiu“.
Komisija, susipažinusi su posėdžių protokolais, išklausiusi garso įrašą, P. Kekio pasiaiškinimą, komisijos narių nuomones, nutarė apsiriboti svarstymu.

L. Rimkienė komisijos prašė nustatyti, ar Tarybos narys supainiojo viešuosius ir privačius interesus, atsisakydamas nusišalinti diskutuojant apie „Mažeikių vandenis“ Antikorupcijos komisijos posėdžio metu.
Opozicijos lyderė taip pat prašė pareikalauti P. Kekio viešai atsiprašyti už jos garbės ir orumo įžeidimą kovo 30 dieną vykusio Tarybos posėdžio metu (politikas komentavo jos išvaizdos pasikeitimus – B. R.).
„Santarvė“ jau rašė, kad Antikorupcijos komisija yra pradėjusi svarstyti anoniminį gyventojų pranešimą „dėl galimai Tarybos narės L. Rimkienės nusikalstamos korupcinės veiklos“.
L. Rimkienė teigė, kad tokio prašymo, kuriame nenurodyta nė vieno korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos požymio, komisija neturėtų nagrinėti. Opozicijos lyderė yra kreipusis į Šiaulių apygardos prokuratūrą, prašydama įvertinti, ar tame anoniminiame prašyme yra nusikalstamai veikai būdingų bruožų.
Etikos komisijos ji prašė pareikalauti P. Kekio atsiprašyti už jos garbės ir orumo įžeidimą, paskelbiant viešai taip pavadintą pranešimą.
Priminsime, kad, L. Rimkienei pasitraukus iš Antikorupcijos komisijos pirmininko posto, komisijos darbą organizuoja pavaduotojas P. Kekys.