***PAPILDYTA*** Etikos sargai svarsto Daivos Šideikienės poelgį(17)

Pranešimo informacijoje skelbiama, kad Daivos Šideikienės telefono numeris registruotas „Sauridos“ vardu. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Etikos sargai aiškinasi, ar Tarybos narė Daiva Šideikienė nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų. Komisija remiasi pranešimu, kad politikė galimai nenusišalino nuo klausimų, susijusių su bendrove „Saurida“, svarstymo. Šios bendrovės vardu registruotas Tarybos narės telefono numeris.

Atliekamas tyrimas

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vyresnioji specialistė Ieva Petrokaitė „Santarvę“ informavo, kad dėl D. Šideikienės veiklos tyrimas pradėtas pagal Tarybos sekretorės Redos Guerrero pranešimą.
„Ji kreipėsi į komisiją, pateikdama informaciją, kad Daiva Šideikienė galimai turi asmeninių interesų, susijusių su šia bendrove (UAB „Saurida“ – red. past.). Kadangi pranešime buvo pateikta minimali informacija, komisija nusprendė, jog jos užtenka tyrimui pradėti, kad plačiau išsiaiškintų aplinkybes,“ – informavo pašnekovė.
Komisijos duomenimis, D. Šideikienė galimai nenusišalino svarstant minėtos bendrovės prašymą prie nuomojamo baseino priskirti rūsio patalpas. Nuo šių metų rugpjūčio šis klausimas nagrinėtas trijuose politikų posėdžiuose.
Ar Tarybos narė supainiojo viešuosius ir privačius interesus, paaiškės po etikos sargų atlikto tyrimo.

Nuo svarstymo nenusišalino

Seniai vieša paslaptis tai, kad D. Šideikienė yra „Sauridos“ generalinio direktoriaus Sauliaus Ranco pusseserė.
Tokia informacija viešojoje erdvėje ėmė plisti, kai šie mažeikiškiai per rinkimus balotiravosi kandidatais į savivaldą. Jie ir patys neslepia giminystės ryšių.
Vyriausioji tarnybos etikos komisija, atsižvelgdama į teisės aktus, yra priėmusi rezoliuciją dėl prievolės vengti interesų konflikto ir pareigos nusišalinti. Joje valstybės tarnautojams, tarybos nariams rekomenduojama nusišalinti nuo rengimo, svarstymo ir priėmimo sprendimų, susijusių su tiesioginės naudos gavimu sau ir artimiesiems.
Tiesa, kai praėjusiame Tarybos posėdyje buvo sprendžiama, ar rūsio patalpas priskirti prie „Sauridos“ nuomojamo baseino, D. Šideikienė nebalsavo, tačiau posėdžių salės nepaliko. Tarybos narė dalyvavo ir dviejuose komitetų posėdžiuose, kuriuose taip pat buvo svarstomas „Sauridos“ prašymas.
„Negalvojau, kad buvo koks pažeidimas. Komitetų posėdžiuose nebuvo balsuojama, sprendimai priimti bendru sutarimu, o Tarybos posėdyje Šideikienė nebalsavo. Tačiau gavome iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos raštą, kuriame paaiškinama, kad nusišalinant nuo klausimų svarstymo reikia palikti posėdžių salę“, – paklausus, kodėl tik praėjusią savaitę buvo kreiptasi į etikos sargus, paaiškino Tarybos sekretorė.

Pagalbos prašė ne pirmą kartą

R. Guerrero jau antrą kartą prašo sudrausminti D. Šideikienę. Rugsėjo mėnesį Savivaldybės tarybos Etikos komisijai ji apskundė Tarybos narę dėl Savivaldybės tarybos titulinio lapo ir herbo naudojimo tvarkos pažeidimo.
„Šideikienė savo skundams rašyti naudoja Tarybos blanką, kuriame yra herbas, Savivaldybės adresas. Skundai skrieja į įvairias institucijas. Susidaro įspūdis, kad Taryba siunčia skundus dėl savo sprendimų“, – situaciją komentavo Tarybos sekretorė.
Negeri dalykai paaiškėjo, kai Tarybą pasiekė šių institucijų pranešimai apie skundų nagrinėjimą ir pan.
Etikos komisija tąkart apsiribojo svarstymu.
Pagrindą kilti įtarimui apie politikės galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą davė pati D. Šideikienė, paprašiusi iš biudžeto išmokų už telefono pokalbius. Kai Savivaldybei pateikė sąskaitą, tada ir paaiškėjo, jog telefono numeris registruotas „Sauridos“ vardu.
„Įmonė pateikė paaiškinimą, kiek pinigų kurį mėnesį prakalbėta. Tačiau Savivaldybė neapmoka kitų, ne Tarybos narių vardu išrašytų sąskaitų“, – paaiškino R. Guerrero.

Vietinę komisiją ignoravo

Savivaldybės meras Antanas Tenys pripažįsta, kad kai kurias klaidas ar nusižengimus Tarybos nariai padaro dėl nežinojimo. Susitarta su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija dėl seminaro organizavimo Mažeikiuose. Mažeikiškiai turi iš anksto paruošti klausimus, toks seminaras planuojamas kitų metų pradžioje.
Meras neslėpė žinojęs apie R. Guerrero sprendimą kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Tam neprieštaravęs: jei yra pažeidimas, reikia aiškintis. „Nežinau, kodėl ten kreipėsi. Galėtų ir vietinė komisija tokius dalykus spręsti“, – pastebėjimui neprieštaravo meras.
Savivaldybės Etikos komisijos pirmininkas Sigitas Kaktys prisipažino nežinąs situacijos aplinkybių.
„Manau, kad svarstant artimų ar tolimesnių giminaičių turtinius, finansinius reikalus Savivaldybės tarybos narys turi nedalyvauti svarstyme ar balsavime. Įtarimams dėl neetiško elgesio pasitvirtinus, jis turi būti svarstomas tos Savivaldybės tarybos, kuriai priklauso, Etikos komisijoje“, – savo nuomonę išsakė jos pirmininkas.

Tarybos narė išsiskiria skundais

Beje, D. Šideikienė ir anksčiau yra turėjusi reikalų su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija. Tada dar eilinei mažeikiškei apskundus, etikos sargams dėl kelionės į Angliją teko aiškintis buvusiam Savivaldybės merui Vilhelmui Džiugeliui.
Tarybos narė dėl to paties nusižengimo, kuriuo kaltinama ji pati, komisijai yra apskundusi ir kolegas.
Meras A. Tenys pajuokavo, kad skundų rašymais Mažeikiai išsiskiria iš kitų rajonų. Tokių apibendrinimų meras girdėjęs lankydamasis ministerijose, kitose institucijose.
Niekam ne paslaptis, kad šitaip Mažeikius „garsina“ ir D. Šideikienė. Mažeikiškė skundais, paklausimais jau yra užvertusi Savivaldybę. Vien per 2010 metus Savivaldybė gavo 357 prašymus, arba vidutiniškai po vieną per dieną. Per penkerius metus ir vienuolika mėnesių Savivaldybėje registruota šiek tiek per tūkstantį D. Šideikienės prašymų, skundų, paklausimų.
Valdžios vyrai suka galvas, kaip sutramdyti D. Šideikienę, nes ir išrinkta į savivaldą „skundų rašytojos“ užsiėmimo ji nemeta. Šiais metais Savivaldybė gavo net 330 įvairaus pobūdžio raštų, 260 ji parašė jau tapusi Tarybos nare.
Tikimasi, kad galbūt nuo „neesminių“ paklausimų, trukdančių Savivaldybės darbuotojų darbą, išgelbės šios kadencijos patvirtintas Tarybos veiklos reglamentas, kuriame, kaip niekada anksčiau, daug vietos skirta paklausimams.
„Jeigu informacija bet kokia forma yra viešai paskelbta, nebūtina atsakyti į paklausimus, susijusius su ja. Taip pat negalima atsakinėti į klausimus, jeigu norima išgauti komercinę įmonių paslaptį ir panašiai“, – esminius pasikeitimus paaiškino meras A. Tenys.

Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Paskutiniai komentaraivisi komentarai

Tavo komentaras

*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad parašius komentarą būtina įvesti saugos kodą, kuris pateikiamas ryškesnėmis raidėmis. santarvė.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Naujienos iš interneto

traffix.lt
Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.