Europos pinigai – ir išganymas, ir bėda

Urvikių kultūros centre dėl pro kiaurą stogą varvėjusio vandens sutrūko ir apipelijo sienos. Agnės Grabauskaitės nuotrauka

Pastaraisiais metais kaimų kultūros centrai bei namai atnaujinami, nors ne visur Europos Sąjungos remiami projektai vyksta sklandžiai. Problemų sukelia ir menkas finansavimas, nes valdininkai pamiršta, kad kai kurios bendruomenės išvis neturi sąlygų burtis, bendrauti ir linksmintis.
Problemiška situacija šiuo metu Šerkšnėnų kultūros centre. Ten jau pusę metų sustoję Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiami renovacijos darbai.
Kaip pasakojo Šerkšnėnų kultūros cento direktorė Violeta Bendė, prieš dvejus metus prasidėjęs  remontas maždaug po pusmečio nuo jo pradžios sustojo. Remontui buvo skirta 154 tūkstančiai litų, bet dėl prastai parengto projekto paaiškėjo, kad suplanuotai rekonstrukcijai tos sumos nepakaks.
„Statybininkai darbus pradėjo ne nuo to galo: išgriovė sienas, pradėjo tvarkyti pamatus, o stogą pasiliko pabaigai“, – apie nelogiškus rangovų sprendimus pasakojo centro renginių organizatorius Gediminas Kontvainis, pavaduojantis sergančią direktorę.
Jis pasakojo, kad už projektą atsakinga direktorė, pastebėjusi darbo broką, nusprendė kreiptis į Savivaldybę ir stabdyti nekokybiškai atliekamus remonto darbus.
G. Kontvainio teigimu, centro darbuotojai sunerimę, kad darbai gali likti neužbaigti. Esą skelbiant konkursus nepavyksta rasti rangovų, kurie galėtų užbaigti darbus už likusius 120 tūkstančių litų – tiek dar neįgyvendinta šio projekto lėšų.
„Iki lapkričio mėnesio privalome rasti rangovą, antraip viskas liks, kaip stovi“, – guodėsi pašnekovas.

Apie tai, kaip ir už kokius pinigus rajono kultūros centrai bando susitvarkyti jiems priklausančius namus, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*