Gaisravietėje rastas kūnas ir ginklas, bet paieška tęsiama (papildyta)

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Penktadienį, apie pusę vienuoliktos, Bendrasis pagalbos centras informavo: skubios pagalbos tarnybai pranešta, jog Birbiliškės kaime (Viekšnių seniūnijoje) Savarinos gatvėje dega namas.
Taip pat pažymėta, kad gaisravietėje yra ginkluotas žmogus.
Į įvykio vietą išvyko įvairių specialiųjų tarnybų pareigūnai: Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos, aplinkinių komandų ekipažai, policijos pareigūnai, medikai.
Susidūrimas su ginkluotu vienkiemio gyventoju baigėsi tragedija.

Sužalojimai buvo mirtini

Į degančią sodybą atvykusius policijos patrulius įtariamasis – 51 metų Stasys Brasas – pasitiko šūviais.
Pirmasis viešas pranešimas apie tai, kad Birbiliškėje įvyko tragedija: vienas pareigūnas buvo nušautas, o kitas sužeistas, nuskambėjo Savivaldybės tarybos posėdžio metu. Apie tai pranešė Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius ir pridūrė, kad informacija dar bus tikslinama.
Tuo metu Lietuvos policija pranešė, kad įvykus susišaudymui Mažeikių rajone, Birbiliškės kaime, du policijos pareigūnai buvo sužaloti.
Šiek tiek po vidurdienio buvo patvirtinta, kad 40 metų Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūno, inspektoriaus, kinologo Sauliaus Žymanto sužalojimai buvo mirtini. Kita policijos pareigūnė buvo sužeista į koją, jos gyvybei pavojus negresia.

Nuotr. iš policijos archyvo

Žmonės gavo įspėjimus

Manyta, kad anksčiau neteistas, iki šiol policijai nežinomas S. Brasas pasislėpė šalia esančiame miške ir gali būti ginkluotas.
Lietuvos policijos departamento komunikacijos tarnybos vadovas Ramūnas Matonis „Santarvei“ sakė, kad įvykio vietoje įvestas specialus planas, į mūsų rajoną išsiųstos Telšių, Klaipėdos ir Šiaulių apskričių pareigūnų pajėgos, policijos antiteroristinių operacijų rinktinės ARAS pareigūnai, į pagalbą pasitelkta VSAT. Policijos generalinis komisaras R. Požėla taip pat nutraukė savo planus ir išvyko į Mažeikių rajoną.
Apie pusę pirmos rajono gyventojai į savo telefonus gavo policijos pranešimą: „Gegužės 29 d. 10 val. 30 min. Mažeikių r., Birbiliškės k., buvo nušautas pareigūnas, kitas pareigūnas buvo sužalotas. Įtariamasis 52 metų vyras, ginkluotas, iš įvykio vietos pasišalino. Įtariamasis ieškomas. Prašome be reikalo neišeiti iš namų, pastebėjus įtartiną asmenį skambinti 112.“
Mūsų rajone sutelktos pareigūnų pajėgos vykdė paiešką ne tik kaimo apylinkėse, bet ėmėsi ir transporto patikros – stabdė automobilių vairuotojus.

Gaisravietėje – žmogaus kūnas

Ugniagesiai gelbėtojai „Santarvei“ sakė, kad, jiems atvykus į vietą, mūrinio namo stogas degė atvira liepsna, tačiau ugniagesiai gelbėtojai greitai sustabdė ugnies plitimą.
Gaisro vietoje buvo rastas stipriai apdegęs žmogaus kūnas, šalia jo – ginklas. Įtariama, kad tai gali būti pareigūną nušovęs įtariamasis. Tačiau neatmetama, kad tai galėjo būti ir kitas žmogus.
Kol nepatvirtinta asmens tapatybė, pareigūnai tęsia įtariamojo asmens paieškos priemones.
Primename, kad šią savaitę, ketvirtadienį, Mažeikių rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grasinimų nužudyti arba žmogaus terorizavimo. Į policija kreipėsi moteris, kuri skundėsi dėl savo vyro veiksmų. Gegužės 27-osios naktį S. Brasas grasino septyneriais metais jaunesnei žmonai ją nužudyti.
Manoma, kad vyriškis pats padegė namą. Neoficialiais duomenimis, S. Braso žmona iš namų išėjo tuomet, kai dėl grasinimų kreipėsi į policiją.

Išreiškė užuojautą ir palaikymą

Prezidentas Gitanas Nausėda, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, Policijos generalinis komisaras R. Požėla pareiškė užuojautą žuvusio policijos pareigūno S. Žymanto artimiesiems.
„Policijos pareigūno žūtis visada yra ypač skaudus įvykis. Netekome drąsaus ir pareigingo žmogaus, skubėjusio kitiems į pagalbą. Reiškiu nuoširdžią užuojautą policijos pareigūno Sauliaus Žymanto šeimos nariams ir draugams“, – sakė G. Nausėda.
Prezidentas taip pat išreiškė palaikymą per incidentą Mažeikių rajono Viekšnių seniūnijos Birbiliškės kaime sužeistai policijos pareigūnei: „Linkiu kuo greičiau pasveikti, išlikti stipriai ir toliau vykdyti policijos misiją – ginti, saugoti ir padėti“, – teigė šalies vadovas.
„Tai labai skaudi žinia tiek Lietuvos policijos bendruomenei, tiek ir visuomenei. Ši tragedija dar kartą parodo, koks rizikingas ir pavojingas pareigūnų darbas. Neabejoju, kad kaltininkas sulauks deramo atpildo, o policijos vadovybę raginu kruopščiai išanalizuoti situaciją bei imtis visų būtinų priemonių tam, kad pareigūnai būtų maksimaliai apsaugoti“, – sakoma premjero S. Svernelio užuojautoje.
„Be galo liūdna ir sunku suvokti, kad tokią kainą teko sumokėti šiam sąžiningai pareigą – saugoti visuomenę – vykdžiusiam pareigūnui. Šiuo sunkiu metu linkiu policijos bendruomenei vienybės, tvirtumo ir susitelkimo. Tikiu, kad Lietuvos policija, nepaisydama šio tragiško įvykio, ir toliau nepriekaištingai atliks savo misiją – ginti, saugoti padėti“, – užuojautoje S. Žymanto šeimai rašo vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė.

6 Atsakymai į “Gaisravietėje rastas kūnas ir ginklas, bet paieška tęsiama (papildyta)”

 1. skaitytojas parašė:

  Kaip atmestinai ir atsainiai į savo darbą žiūri žurnalistai: tame pačiame straipsnyje rašo, kad vienur S.Brasas – 51 metų, kitur – 52 – jų. Net nesivargina peržiūrėti ką parašę. Gėda.

 2. Sumaištis parašė:

  Niekas išvis čia nesidėlioja. Ką policija norės, tą ir pranešinės

 3. Julė parašė:

  O kaip suprasti info, kad gaisrininkai susidūrė su grasintoju..? Kur ir kaip? Nes tai anot atsakingas pareigas turinčios Valkaitienės “patvirtintais duomenimis” informacija? Kažkas nesidėlioja…

 4. na parašė:

  Uzuojauta seimai. Labai gaila zmogaus, nors ir nepazinojau. :(

 5. Bet,kad.... parašė:

  Policininkas mire.Ziauru…

 6. Gers parašė:

  Kaip čia santarve tiek greitai sureagavo,net keista

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*