Garbės piliečio vardui – vienintelė kandidatūra

Pirmą kartą pasiūlyta suteikti rajono Garbės piliečio vardą. Juo galėtų tapti Lietuvos kamerinio orkestro dirigentas, profesorius Saulius Sondeckis. Vienintelė kandidatūra pasiūlyta per trejus metus sukėlė daug diskusijų.
NESULAUKĖ PASIŪLYMŲ
Rajono garbės piliečio vardo suteikimo nuostatai buvo patvirtinti prieš trejus metus. Iki šiol rajono garbės piliečio vardas po nepriklausomybės atkūrimo niekam nebuvo suteiktas. „Nesulaukta nė vieno pasiūlymo“, – paaiškino Savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Angelė Rupkutė.
Kandidatus gali siūlyti visos įstaigos, organizacijos bei pavieniai žmonės. Garbės piliečio vardas gali būti suteiktas už rajono kultūros ir sporto propagavimą bei puoselėjimą, rajono ekonominių ir socialinių problemų sprendimą ginant tėvynės laisvę ir nepriklausomybę, pasiekimus mokslo ir technikos srityje, šviečiamajame darbe, profesionalaus meno propagavimą rajone, už rajono garsinimą užsienyje.
Šiais metais Savivaldybės tarybai tvirtinant naują Garbės piliečio vardo suteikimo vertinimo komisiją, replikuota, kad jau turėtų atsirasti pirmasis Garbės pilietis.

KONCERTAI – TRADICIJA
Maestro Sauliaus Sondeckio kandidatūrą pasiūlė viešoji įstaiga „Naftakis“. Užvirė diskusijos: ką bendro turi S. Sondeckis ir Mažeikiai, nejau neturime šio vardo vertų mažeikiškių? Ar nuo šiol šis vardas bus suteikiamas visiems atlikėjams, koncertuojantiems Mažeikiuose? Minėtos ir konkrečios sportininkų pavardės.
VšĮ „Naftakis“ direktorius Algirdas Petravičius „Santarvei“ sakė, kad S. Sondeckio kandidatūrą pasiūlyti ketino jau pernai, tačiau pavėlavo. Savivaldybės taryba būtų nespėjusi siūlymo patvirtinti.
Pasak A. Petravičiaus, oficialiai šiemet sukanka 15 metų, kai S. Sondeckis su AB „Mažeikių nafta“ pasirašė kūrybinio bendradarbiavimo sutartį. Šventinis koncertas palydint senuosius metus tapo tradicinis. Jį pamėgo ne tik gamyklos darbuotojai, bet ir kiti mažeikiškiai.
„Tiek metų turėjome neeilinę galimybę matyti pasaulinio lygio žvaigždes bei girdėti jų repertuarą. S. Sondeckis šefavo ir Mažeikių muzikos mokyklą, jaunuosius talentus“, – sakė direktorius.
Anot A. Petravičiaus, tai tik pasiūlymas, nors Kultūros skyrius nuostatus yra paskelbęs seniau. Jis stebėjosi, kodėl tiek metų niekas nieko nesiūlė, o dabar tai užkliūva. „Kyla klausimas, kodėl?“ – pridūrė jis.
Keletą metų, amerikiečiams perėmus AB „Mažeikių naftą“, ilgametė naujamečio koncerto tradicija buvo nutrūkusi. Vėliau S. Sondeckis sutikdavęs koncertuoti ir veltui. Tokią tradiciją tėra išsaugoję Mažeikiai ir Marijampolė.
Pasak A. Petravičiaus, iš pašalinių žmonių jam teko girdėti atsiliepimų, kad maestro myli Mažeikius ir apie čia rengiamus koncertus pasakoja ir užsienyje.
Mažeikiuose tapo tradicija senuosius metus palydėti kartu su S. Sondeckio kamerinio orkestro koncertais. Tai liudija faktas, kad daugiau nei mėnesiui likus iki šventinio koncerto išpirkta daugiau nei pusė bilietų.

VISIEMS NEĮTIKSI
Kultūros skyriaus vedėja A. Rupkutė pastebėjo, kad nepasitenkinimas kyla prieš bet kokių premijų – tiek Krašto, tiek Šatrijos Raganos – įteikimus.
„Pasiūlysime Garbės piliečio vardą suteikti R. Pociui (pasaulio kultūristų čempionatų nugalėtojas bei prizininkas – aut. past.), pasigirs nuomonių, kodėl būtent jam? Juk jis buvo susitepęs dopingo skandale“, – mano vedėja.
Garbės piliečio vardas nesusijęs su pinigais. Tokiam asmeniui įteikiamas Garbės piliečio diplomas, medalis, jo pavardė įtraukiama į Garbės knygą, priminė vedėja. Pasak A. Rupkutės, rekomendacijos su pasiūlymais priimamos kiekvieną darbo dieną. Kol kas sulaukta vienintelio pasiūlymo.

KOMISIJA PRITARĖ
Pasiūlytą kandidatūrą svarstė devynių asmenų vertinimo komisija. Jos pirmininkas – Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis – sakė, kad komisija sprendimą dėl Garbės piliečio vardo suteikimo S. Sondeckiui priėmė visais balsais. Jos motyvas – maestro esą garsus žmogus, pasaulinio masto figūra. Tiesa, buvo išsakyta nuomonė, kad S. Sondeckio koncertai komerciniai, už kuriuos jis gauna atlygį.
Lemiamą sprendimą turės priimti rajono Taryba kitą savaitę vyksiančiame posėdyje. Garbės pilietį ketinama apdovanoti gruodžio 14 dieną antrą kartą organizuojamame mero padėkos vakare.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video