Geriausias šalies vertėjas – Gabijos gimnazistas

Dalyvauti konkurse Luką Šalaševičių paskatino anglų kalbos mokytoja Nijolė Verbickienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių Gabijos gimnazijos mokinys Lukas Šalaševičius tapo Europos Sąjungos jaunųjų vertėjų konkurso nugalėtoju Lietuvoje.

Apie savanorystę – įvairiomis kalbomis

Europos Komisijos lapkritį organizuotame konkurse „Juvenes Translatores“ dalyvavo daugiau nei 3 tūkstančiai moksleivių iš įvairių ES valstybių. Varžytis jame panoro ir 60 mokinių iš dvylikos Lietuvos mokyklų.
Visi konkurso dalyviai vertė vieno puslapio tekstą, o kalbas, iš kurių ir į kurias buvo verčiama, galėjo pasirinkti patys – iš 23 oficialiųjų ES kalbų.
Kaip teigia konkurso organizatoriai, pasirinkimas buvo itin didelis – mokiniai rinkosi iš 506 kalbų derinių. Dauguma dalyvių nutarė tekstą versti iš anglų kalbos į savo gimtąją kalbą. Konkurso vertimo tekstas buvo susijęs su savanoryste, kadangi 2011 metai buvo paskelbti Europos savanoriškos veiklos metais.
Įvertinus dalyvių darbus išrinkta po vieną laureatą iš kiekvienos ES šalies. Geriausiu Lietuvos jaunuoju vertėju pripažintas Mažeikių Gabijos gimnazijos trečios klasės mokinys L. Šalaševičius.

Įgūdžiai pravers

Iš Gabijos gimnazijos konkurse dalyvauti buvo pasirengę penki mokiniai. Nustatytą dieną jie tris valandas klasėje vertė tekstus.
Nors visiems buvo leista naudotis žodynais, pasak Luko, žodynas mažai gelbėjo. Jis buvo naudingas tik nežinant vieno ar kito žodžio.
„Tekstą reikėjo versti rišliai ir ne pažodžiui, todėl tam reikėjo ir gilesnių anglų kalbos žinių“, – paaiškino mažeikiškis.
L. Šalaševičius jau yra dalyvavęs ir laimėjęs vertimų konkursą, tiesa, jis buvo skelbiamas tik Lietuvoje. „Pagreičiui “ gimnazistas prisipažino: šio tarptautinio konkurso rezultatas jam buvo netikėtas.
Dalyvauti konkurse Luką paskatino anglų kalbos mokytoja Nijolė Verbickienė. Baigęs gimnaziją Lukas ketina studijuoti užsienyje, todėl puikiai supranta, kad anglų kalba jam bus labai reikalinga.
„Tokie konkursai padeda gilinti kalbos žinias ir įgūdžius“, – įsitikinęs mažeikiškis.

Prizas – kelionė

Kovo pabaigoje Lukas kartu su savo mama bei mokytoja N. Verbickiene tris dienas praleis Briuselyje. Ten mažeikiškis turės galimybę susipažinti su kitų 27 šalių „Juvenes Translatores“ nugalėtojais, taip pat iš arčiau pamatyti Europos Komisijos vertėjų darbą.
Kalbėdamasis su „Pagreičiu“ apie šią netikėtą pergalę Lukas akcentavo, kad yra labai dėkingas šauniai anglų kalbos mokytojai bei savo mamai, kuri juo visada tiki ir padeda.

Živilė TIŠKEVIČIŪTĖ

6 Atsakymai į “Geriausias šalies vertėjas – Gabijos gimnazistas”

 1. saule parašė:

  Saunuolis vaikinas! kad tokiu daugiau ateityje

 2. l parašė:

  atsimenu sia mokytoja. manes nemoke, matydavau tik kolidoriuos-visada besisypsanti :)

 3. Nejova parašė:

  Labai gerai prisimenu sia pedagoge , nes ji buvo mano mokytoja . Tada buvo TSRS laikai ir as maniau , kad anglu kalba nebutina , nors mano seneliai buvo gime ir gyvene JAV , tad ir as nelabai ja domejaus , bet dabar kai esu vienos Airijos imones vadovas prisipazistu tada labai klydes. Pagrindus , kuriuos gavau is sios nuostabios MOKYTOJOS turejau labai stiprius ir tai man labai padejo. Sekmes ir sveikatos jums linki buves Jusu mokinys .

 4. Mokinė parašė:

  Sveikinu ir džiaugiuosi miela Mokytoja ir jos mokiniu. Esu pati jos buvusi mokinė. Ji mokė ir mano dukrą. Todėl tariu jai nuoširdų ačiū ir linkiu kuo didžiausios sėkmės. Kol bus tokių Mokytojų, tol bus ir gabių vaikų. Dar kartą sėkmės.

 5. Visad besidžiaugianti parašė:

  O ši mokytoja ir dabar matau tebėra nuostabi, dar prisemenu is tarybiniu laiku mano dukra baigė toj vadinamoj tada vidurinėj, tikrai padekos verta pedagogė su vaikais elgėsi žmoniškai kai su sau lygiais, ne tik kaip specialiste, dukra ir dabar prisimena, jai puikios anglų kalbos žinios labai pravertė dirba žymioj tarptautinėj firmoj. Dėkui mielai mokytojai. Gaila, kad tik dabar per vaikus įvertino ir gerą specialistą, gerą žmogų. Lenkiu žilą galvą.

 6. šaunuolis parašė:

  šaunuolis, sėkmės tau ir tavo Mokytojai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*