Girtos kompanijos ir policininkų susidūrimo auka – šuo

Pirmadienio pavakarę viename iš Žemaitijos gatvės gyvenamųjų namų kiemų praeiviai galėjo stebėti didelį sujudimą: policijos patrulis iš tarnybinio pistoleto keletu šūvių šovė į mažeikiškiui Žydrūnui V. priklausantį kovinių mišrūnų veislės šunį.
Šuns savininkas buvo sulaikytas, o sužeistas šuo išvežtas į veterinarijos ambulatoriją Telšiuose.
ŠUO BUVO BE ANTSNUKIO
Pasak situaciją komentavusio policijos organizacinio skyriaus viršininko Antano Garalio, policijos patrulius į Žemaitijos gatvės 17-ojo namo kiemą iškvietė neprisistatęs žmogus ir pranešė, kad prie Žemaitijos gatvės 6-ojo namo galo girtauja grupė vyrukų, o kieme nepririštas laksto vieno iš išgertuvių dalyvių kovinis šuo.
Į įvykio vietą atvykę policijos patruliai Artūras Giržadas ir Leonas Tenys bandė sudrausminti šuns savininką. Šuo tuo metu jau buvo pririštas pavadėliu, bet be antsnukio.
Policijos pareigūnas nuėjo prie automobilio per raciją paaiškinti esamos situacijos, o šuns savininkas su savo auklėtiniu sekė jam iš paskos, grasindamas užsiundyti šunį.

KETURKOJĮ KLIUDĖ DVI KULKOS
Stafordšyro-terjero ir pitbulio veislės šuo išsilaisvino iš pavadžio ir puolė policijos patrulį. Šis neturėjo kuo gintis, tad griebėsi pistoleto. Iš tarnybinio ginklo pareigūnas iššovė keturis kartus, bet šunį kliudė tik dvi kulkos. Šuo nuolat šokinėjo, tad pora kulkų praskriejo pro šalį.
Į įvykio vietą buvo iškviesti dar keli policijos ekipažai. Šuns šeimininkas buvo areštuotas, jam nustatytas 3,8 promilės girtumas, o tai, pasak A. Garalio, sunkus girtumo laipsnis.
Sužeistas kraujuojantis šuo dar ilgai vaikščiojo po kiemą policininkai bandė ieškoti, kas galėtų jam suteikti veterinarinę pagalbą, bet paieškos buvo bevaisės.
Šunimi pasirūpino netoliese gyvenantys žmonės, kurie įsikėlė jį į automobilį ir išvežė į Raimondo Sinkevičiaus veterinarijos ambulatoriją Telšiuose.

POLICIJAI ŽINOMAS
Apie šunį ir policininkus būriavosi nemaža žmonių: vieni gynė policininkus ir pyko, kad kovinis šuo laksto laisvas, kiti buvo pasipiktinę pareigūnų neveiklumu bei tuo, kad šie sužalojo gyvūną.
Apie įvykį „Santarvei” pasakojusios kaimyniniame name gyvenančios moterys nepanoro prisistatyti, kadangi sakė bijančios tos kompanijos. Esą vaikinai čia geria alų jau ne pirmą kartą, o tas pats šuo nuolat laksto be antsnukio, keldamas grėsmę praeiviams ir kieme žaidžiantiems vaikams.
Šuns savininkas Žydrūnas V., anot A. Garalio, policijai jau pažįstamas. Taip sutapo, kad kitą dieną teismo nutartimi už anksčiau padarytą nusikaltimą Žydrūnas V. 3 mėnesiams uždarytas į areštinę.

PAVOJUS NEGRESIA
Sužeistas šuo šiuo metu tebėra R. Sinkevičiaus veterinarijos klinikoje. Jos darbuotoja sakė, kad šuns gyvybei pavojus nebegresia.
Jį kliudė dvi kulkos: viena išėjo pro krūtinę, bet stemplės nepažeidė, kita kulka, pasak veterinarijos gydytojos, praėjo pro alkūnės kauliuką. Dažnai į juos besikreipiantys mažeikiškiai prašę kol kas šunį gydyti skolon.

DRESUOTOJA NEPATEISINA PAREIGŪNŲ
Šunų dresuotoja Liubov Ševčenko „Santarvei” sakė, kad šuns elgesys priklauso tik nuo šeimininko. Šios veislės šunys yra koviniai ir skirti tik tarpusavio kovoms. Jie patys paprastai nepuola, negavę šeimininko komandos, nebent juos gerokai suerzinsi.
„Gindami šeimininką, stafordšyrai gali eiti iki mirties”, – paaiškino L. Ševčenko, kuri sakė negalinti pateisinti į šunį šovusio pareigūno elgesio.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*