Gulbę išgelbėjo neabejingi žmonės

Žmonių gerumas padėjo gulbei ir jos vaikui išlikti. Agnės Grabauskaitės nuotrauka

Žmonės gamtai tampa drąsesni ir pilietiškesni, neabejingi aplinkai.
Aplinkosaugininkai teigia sulaukiantys vis daugiau gyventojų skambučių, į kuriuos stengiamasi operatyviai reaguoti.
Štai pavyzdys, kad vienas žmogus gali sustabdyti bendrovės pradėtus darbus ir išgelbėti… perintį paukštį.

Tvenkiniai buvo valomi

Į „Santarvės“ laikraštį prieš kelias savaites paskambinęs vyriškis susirūpinęs papasakojo, kad prie Pavasario gatvės tvenkinių pradėti kasinėjimo darbai, neatsižvelgiant į tai, kad tvenkinio žolynuose esančiame lizde peri gulbė.
Tuomet susisiekę su Aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūra sužinojome, kad tokį signalą gavo ir jos specialistai, tad kasinėjimo darbai buvo sustabdyti.
Aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūra vyriausiasis specialistas Steponas Margalikas pasakojo, kad tvenkinio kasinėjimo darbus ten vykdė bendrovė „Ežerūna“, norėdama išvalyti tvenkinį, nes vandens užterštumas leistinas normas viršijo 100 kartų.
Per porą savaičių gulbė išperėjo gulbiuką ir persikėlė į kitą tvenkinį.

Aplinkosaugininkai ir darbus atlikusios bendrovės vadovas apie šią išskirtinę situaciją pasakoja ketvirtadienio „Santarvėje“.

4 Atsakymai į “Gulbę išgelbėjo neabejingi žmonės”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Nejaugi katinas turejo isgelbeti? DDD : )))

 2. mylinti gyvūnus parašė:

  Mūsų mieste ne visi myli gulbes. Kaip gali rajono aplinkos apsaugos specialistai nežinoti kas darosi miesto tvenkinyje? Juk kasmet ten peri gulbės. Ir turi po 4-7 gulbiukus. O šiemet vargšiukės spėjo tik vieną gulbiuką išgelbėti. Vis darome naujus pertvarkymus, o tų pažių žaliųjų zonų mieste neprižiūrim. Kas darosi prie kalniukų ir apie tvenkinį… Per piktžoles neįmanoma praeiti. Žolę nupjovė 1 metro pločiu… Negi neįmanoma normaliai nušienauti.Vis skundžiasi , kad nėra pinigų, o čiumpa naujus projektus daryti. Gaila, kad šiemet gulbės paskutinį kartą perėjo . Viską išardė, nebebus kur lizdo susikruti. O jos labai puošdavo tvenkinį.

 3. jo parašė:

  Zmones tersia aplinka,zmones ir turi gelbeti.Kaip kitaip? Nera baisesnio prieso gamtai ir gyvunams,kaip zmogus!

 4. žinovas parašė:

  S.Margalikas – Mažeikių aplinkos apsaugos specialistas prasidėjus vandens išsiurbimo iš tvenkinio darbams neregavo į gyventojų skundus ir leido vykdyti darbus.Tik po dviejų parų,kai apie esamą situaciją sužinojo gamtos apsaugos ministerijos pareigūnai ir S.Margalikas gavo “struškių”puolė stabdyti Ežerūnos veiksmus,kad leisti išsiperėti gulbei.Kiaušinių buvo daugiau,bet kiti atšalo,kol S.Margalikas abejojo,o aplink tvenkinį burzgė traktoriai.Gulbė blaškėsi.Štai jums ir specialistas……….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video