Ar jau pasiruošėte slidiems keliams?

Foto: Pixabay.com

Nenumaldomai artėja žiema, o slidžių kelių sulauksime dar greičiau. Ar jau esate aprūpinę savo automobilį žieminėmis padangomis? O dar svarbiau – ar žinote, kaip aprūpinti tinkamomis padangomis?
Žieminės padangos gali būti labai įvairios ir skirtos įvairioms sąlygoms. Todėl pats svarbiausias vairuotojų pasiruošimas žiemai yra tinkamų padangų pasirinkimas – miesto keliams skirtos žieminės padangos netiks bekelei taip pat, kaip bekelei skirtos padangos netiks miestui.

Kelio danga – svarbiausia

Pradėdami naujų žieminių padangų paieškas, pirmiausiai, įvertinkite kelio dangą, kuria važinėsite dažniausiai. Kiekvienas padangos tipas yra pagamintas atsižvelgiant į atitinkamas sąlygas. Taigi, jeigu…
● Dažniausiai važinėjate asfaltu – daugiausiai susidursite su šlapia kelio danga. Nesusižavėkite labai aštriu protektoriumi, kadangi jūsų atveju „kabinimo“ į sniegą savybės nėra tokios svarbios. Jums reikia padangų, kurios galėtų gerai skleisti vandenį ir padėtų išvengti akvaplaningo.

Foto: Pixabay.com

● Dažniausiai važinėjate kaimo, miestelio keliais – taigi, dažnai susiduriate su puriu, suspaustu sniegu bei ledu. Tokiomis aplinkybėmis reikia rinktis grubesnį protektorių, kuris lengviau „įsikabintų“ ir užtikrintų jums saugias keliones. Na, o jeigu vairuoti tenka tik tokiomis sąlygomis, tada būtinai apsvarstykite ir dygliuotas padangas.
● Vairuojate retai – jeigu prie automobilio vairo sėdate vos kartą per savaitę, per mėnesį ar vos kelis kartus per metus, tada galite rinktis netgi universalias padangas. Įsigykite vieną, gerą universalių padangų komplektą ir nesukite galvos – vairuokite saugiai ir įveiksite visus kelius.
Taigi, negriebkite pačių „žiemiškiausių“ padangų, kurios garantuotai leistų įveikti bet kokias sniego krūvas. Tokius sprendimus priimkite apgalvotai, neskubėkite.

Padangų gamintojas – garantijos indeksas

Visos padangos yra unikalios ir suteikia skirtingas savybes kelyje, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad padangų gamintojas stipriai nulemia pačių padangų kokybę. Pavyzdžiui, susivilioję pigiomis žieminėmis padangomis galite stipriai nukentėti dėl kokybės – ilgas stabdymo kelias, prastas sukibimas posūkiuose ir netgi dažnai pasitaikančios padangų deformacijos.
Norėdami vairuoti ne tik maloniai, bet ir saugiai, turėtumėte rinktis nors ir brangesnes, bet kokybiškas „Michelin“, „Continental“, „Goodyear“, „Pirelli“ ir t.t. Siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėje Senukai.lt ir sužinoti, kurios žieminės padangos tinkamiausios jums ir jūsų automobiliui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*