Baigėsi medžioklių su varovais sezonas

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Šią savaitę šalyje baigėsi medžioklių su varovais sezonas, trukęs pusketvirto mėnesio.
Nors orai šį sezoną medžiotojų nelepino, laimikiu mažeikiškiai nesiskundžia.  

Paskutinę šio sezono medžioklę su varovais Sedos medžiotojų būrelio nariai surengė Dagių miške ir Vidgiryje, pavyko sumedžioti tris šernus ir laputę. Būrelio vadovas Juozas Narbutas „Santarvei“ pasakojo, kad laimikio atžvilgiu sezonas buvo neblogas – tik vieną kartą iš medžioklės teko grįžti tuščiomis.
„Vis ką nors sumedžiodavome – tai vieną, tai du, tai tris šernus. Sėkmingiausia medžioklė buvo, kai krito šeši šernai ir elnio patelė. Per pusketvirto mėnesio pavyko sumedžioti du elnius ir dvi elnių pateles. Galutiniai medžioklės sezono rezultatai bus aiškūs balandžio viduryje, kai visų trylikos rajono būrelių vadovai pristatysime ataskaitas draugijos valdybai“, – apie trofėjus pasakojoJ. Narbutas.
Orai medžiotojų nelepino – ir žmonės lietingu periodu nebuvo aktyvūs, ir šunys nelabai norėjo  varyti žvėris. Gal dėl to ir nė vieno vilko medžioklės metu nepastebėta.
Paprašytas įvertinti, kuris medžioklės būdas – varant ar tykant žvėries (ši medžioklė prasideda dabar), yra jam priimtinesnis, J. Narbutas svarstė: vyresnio amžiaus medžiotojui tykojimas tinka  labiau – sėdi bokštelyje ir lauki… Tačiau medžioklė su varovais, kai visi susirenka į būrį, drauge pabūna, pašneka, taip pat yra smagi.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Baigėsi medžioklių su varovais sezonas”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Brakonieriai, tik oficialūs….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*