Balėniškio moksleivio laisvalaikis – paukščiams ir gyvūnams

Autorės nuotrauka

Dabar kaimų gyventojai kone ant dviejų rankų pirštų suskaičiuoja kaimynus, vis dar auginančius šiek tiek gyvulių ar paukščių. O ir tie auginantieji dažnu atveju – vyresnio amžiaus žmonės, be gyvulių jau net neįsivaizduojantys savo gyvenimo.
Kita vertus, Balėnose gyvenantis penkiolikmetis Martynas Balsys yra pavyzdys, kad ir jaunam žmogui gali būti įdomus ūkininkavimas.

Vadina pavyzdžiu kitiems

Apie veiklų, daugybę gyvulių ir paukščių savarankiškai auginantį jaunuolį „Santarvei“ papasakojo
Balėnų kaimo bendruomenės pirmininkė, bibliotekininkė Virginija Galdikienė.
„Tai, kad suaugęs ar vyresnio amžiaus žmogus augina ar sugalvoja auginti gyvūnų, mažai ką stebina. Sugalvojo, nuvažiavo į turgų, įsigijo gyvulį ar paukštį ir augina. Bet mes turime Martyną, kuris savo jėgomis, pastangomis ir noru ieškojo galimybių ir jų rado. Jis mūsų kaime – išskirtinis jaunuolis ir pavyzdys kitiems, koks savarankiškas gali būti jaunas žmogus“, – vaikiną pristatė bendruomenės pirmininkė.

Viskas prasidėjo nuo vištų

M. Balsys sakė esantis grynų gryniausias balėniškis. Šiame kaime jis gimė, užaugo, lankė mokyklą ir tik praėjusį rugsėjį perėjo mokytis į Sedos gimnaziją.
Nuo pat mažens jaunuolio gyvenime buvo gyvūnai – žiurkėnai, šunys, katės, o vėliau jau ir „rimtesni“ augintiniai.
Kai berniukui buvo devyneri metai, jis neteko tėčio. Mama išvažiuodavo dirbti į užsienį. Martynas gyveno su močiute ir, kaip pats sako, neturėdamas ką veikti, „pristojo“ prie bibliotekininkės Virginijos. Jam reikėjo knygų ir jose išspausdintos informacijos.
„Domėjausi, kaip prižiūrėti vištas. Norėjau sužinoti, ar žiemą tvarte vienoms vištoms nebūtų per šalta. Viskas ir prasidėjo nuo to, kad ėmėme auginti keletą vištų“, – pasakojimą pradėjo vaikinas.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Balėniškio moksleivio laisvalaikis – paukščiams ir gyvūnams”

  1. Ne tik parašė:

    Tuom Balena garseja.Is ten yra kilusiu ir talentingu eksportuotoju savo kuno i uzsieni,spjove i burokus ir karves,eksportavo tiesiai i dieduku gultus :))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*