Kaimynų dieną – giesmės, maldos ir pasikalbėjimai

Kaimynai savo susitikimą pradėjo prie koplytėlės uždegdami žvakutes. Nuotr. iš asmeninio albumo

„Mes patenkam į nuostabų pasaulį, čia susipažįstam ir valandėlę einam drauge. Po to išnykstam vieni kitiems iš akių ir dingstam taip pat ūmai ir nepaaiškinamai, kaip atėję.“
J. Gaarder

Gegužės mėnuo gražus ne tik sodų ir laukų žydėjimu. Bažnyčią gegužę yra paskyrusi švč. Mergelės Marijos garbei. Tad, prie išpuoštos koplytėlės uždegę žvakutes, gegužės 25 d. pavakary Pievų gatvės gyventojai rinkosi į J. Ir V. Želvių sodybą. Marijos garbei giedojome giesmes, maldoje prisiminėme Anapilin išėjusius gatvės gyventojus.
Iškilmingumo Dievo Motinos šlovinimui suteikė gyvai pučiamaisiais instrumentais atliekama muzika. Senosios lietuviškos mojavos ypatingos tuo, jog po maldų buvo vakarojama.
Ir mes, susėdę lauke prie bendro stalo, bendravome, klausėmės muzikos ir patys dainavome bei šokome, vaišinomės savo atsineštais skanėstais.
Beje, gegužės 25 d. visoje Europoje švenčiama Kaimynų diena. Tai buvo dar viena proga šnektelti apie tai, kaip ir kuo gyvename, džiaugiamės ar liūdime.
Esame dėkingi gatvės senbuviams J. Ir V. Želviams už idėją, visai gatvės tarybai ir visiems kaimynams už puikią nuotaiką drauge, nuostabiai praleistą laiką kartu.

Pievų gatvės gyventoja C. RAUDONIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*