Kaip įrengti praktišką ir patogų prieškambarį?

Prieškambaris dažnai tampa erdve, kuriai skiriamas, ko gero, mažiausias naujakurių dėmesys, vis dėlto, interjero specialistų teigimu – tai viena svarbiausių namų erdvių. Juk prieškambario zona pasitinka visus namų lankytojus ir kai kuriais atvejais tampa vienintele patalpa, kurią pamato jūsų namuose apsilankę žmonės. Tad kodėl neskirti jai tokio dėmesio, kurio ji nusipelnė? Praktiškos spintos, sėdimieji baldai, veidrodžiai ir dar daugiau detalių – visos jos svarbios siekiant sukurti patogų, praktišką prieškambarį. Tad apžvelkime jas visas.

Pasiūlykite svečiams vietą atsisėsti

Nesvarbu, ar jūsų prieškambaris didelis, ar labai mažas, jame turėtų būti vieta atsisėsti. Pagalvokite patys, juk jus aplankiusiems svečiams nepulsite nešti į prieškambarį kėdžių, kad jie galėtų patogiai nusiauti batus ar palaukti jūsų? Pasirūpinkite, kad ši erdvė turėtų bent vieną sėdimąjį baldą: tai gali būti suoliukas, dekoruotas pagalvėlėmis, nedidelis fotelis arba minkštas suolas. Taip suteiksite savo prieškambariui patogumą, tad svečiai visuomet jausis patogiai ir jaukiai.

Vietos daiktams susidėti

Ar tai būtumėte jūs patys, ar jūsų svečiai – dauguma į namus dažniausiai užsuka nešini maišeliais ar kitais daiktais. Jeigu jiems nebus saugojimo vietos, prieškambaris greitai pavirs sandėliuku, kuriame daiktai mėtosi kur papuola. Čia reikalingi baldai – tai spintos, kabyklos, lentynos. Kuo daugiau paviršių sukursite, tuo ši svečius pasitinkanti zona bus tvarkingesnė ir organizuotesnė. Spintoje galite sukabinti lauko drabužius, apačioje – sudėti batus. Didesnėje spintoje tilps ir skėčiai, kuprinės ir dar daugiau daiktų.

Kuo šviesiau – tuo geriau

Šviesą galite sukurti ryškiai šviečiančiu lubiniu šviestuvu (ar net keliais), arba tam galite pasitelkti didesnį veidrodį. Pirmasis atvejis puikiai tiks, jeigu jūsų prieškambario zonoje nėra langų, o antruoju galite puikiai išnaudoti natūralų šviesos srautą savo naudai. Veidrodis puikiai atspindės pro langus ar stiklines duris krentančius šviesos spindulius, todėl šviesos jūsų prieškambaryje bus dvigubai ilgiau, o tai jį vizualiai padidins, jis taps kur kas erdvesnis.

Kviečiantis užeiti

Įrenginėdami prieškambario kambarį, atminkite, kad jo pagrindinė priežastis – pasitikti jūsų svečius. Todėl pasirūpinkite, kad jame jie jaustųsi kiek įmanoma patogiau. O tai reiškia, kad šioje zonoje turėtų būti specialios vietos daiktams susidėti: tai gali būti spintos, lentynos, kabinamos lentynos ir kabyklos.
Nepalikite savo svečių prieškambaryje stovėti su krūva daiktų rankose. Suteikite jiems galimybę pasikabinti lauko drabužius ant kabliukų, padėti batus ir saugoti asmeninius daiktus prieškambaryje. Patikiname – taip savo namuose svečių sulauksite kur kas dažniau!

Parodykite savo individualų stilių

Prieškambaris – tai puikus kambarys, kuris gali svečiams padėti susipažinti su jumis iš arčiau vos įžengus pro namų duris. Kadangi ši zona nėra didelė, išskirtines interjero detales galite kabinti ant sienų ir taip jas efektyviai išnaudoti. Pavyzdžiui, ant lubų pakabinkite modernų, daug šviesos skleidžiantį šviestuvą. Jeigu jūsų namuose vyrauja klasikinis stilius ir esate prabangos mėgėjai, tuomet pasirinkite lubinį šviestuvą, dekoruotą akmeniniais karoliukais ir kitokiomis išskirtinėmis detalėmis.

Atskirkite prieškambarį atviroje erdvėje

Jeigu jūsų namai yra atviro plano, sukurti prieškambario erdvę gali būti sudėtingiau. Tačiau nieko nėra neįmanomo! Erdvei atskirti gali būti naudojami tokie dideli baldai kaip spintos ar pastatomos lentynos. Taip jūs leisite savo svečiams ir visiems kitiems namų lankytojams suprasti, kur prasideda ir kur baigiasi jūsų prieškambaris. Šalia durų pastatykite ir kitus šiai zonai reikalingus baldus: suoliukus, kabyklas. Sukurkite aiškias zonas, kuri reikia palikti daiktus, kur padėti batus ir kur jūsų laukti.
Pasitikite svečius ne tik jaukumu, šiluma dvelkiančiu, tačiau ir praktišku bei patogiu prieškambariu! Nenumokite į šią zoną ranka – ji tokia pat svarbi, kaip ir visi kiti jūsų namų kambariai. Vientisumas, stilius ir dizainas – tai svarbiausi komponentai bet kuriai namų erdvei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*