Keturiolikmečiui aštuoniasdešimt šuolių – ne riba

Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Keturiolikmečio sąskaitoje – daugiau kaip aštuoniasdešimt šuolių parašiutu. Jauniausias mūsų rajono parašiutininkas galėtų būti pavyzdžiu jaunuoliams, vasarą svajojantiems išbandyti šią patirtį.

Mažeikių aerodromo instruktorius Rimantas Morkūnas paaiškino, kad pirmąjį šuolį parašiutu galima atlikti tik tada, kai jau esi pasiekęs tam tikrą kūno kompleksiją – šokti negali, jeigu esi per lengvas (būtinas bent keturiasdešimties kilogramų svoris) arba tavo ūgis yra mažiau negu pusantro metro. Tik tokiam mažiausiam ūgiui pritaikyti Mažeikių aerodromo turimi parašiutai.
„Apie savo anūką galiu pasakyti tik tiek, kad jis „augo“ aerodrome – dar nevaikščiojo, o jau šliaužiojo tarp parašiutų, kai kildavome į orą lėktuvu, jį skraidindavome kartu. Visą laiką jis kartojo – aš šoksiu parašiutu, bet mums pavykdavo įtikinti – gal kitais metais, gal dar kitais metais, ir štai atėjo diena, kai jis pasakė – šiandien šoksiu“, – apie savo anūko Ryčio Gabalio pasiryžimą pasakojo aerodromo instruktorius.
Pirmajam šuoliui Rytis susiruošė būdamas vienuolikos metų – senelis, kaip ir visiems pirmą kartą šokantiems, pats sudėjo parašiutą, paaugliui teko pereiti visus paruošiamuosius prieš pirmąjį šuolį etapus (nuo atvykimo iki šuolio dažniausiai praeina trys valandos: vyksta instruktažas, treniruotės ant treniruoklių ir tada jau skrydis).
„Pakilom į 800 metrų aukštį, ir iššoko. Pasidarė graudu – visi mano vaikai šoko parašiutu, o dabar štai jau ir anūkas… Nusileido ant žemės – sutikau visą žydintį žmogų. Pats pirmąjį šuolį atlikau 1973 metais, kai buvau septyniolikmetis“, – prisiminė R. Morkūnas.
Plačiau apie šį pomėgį skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video