- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Kurti želdynus jaunai mažeikiškei – ir darbas, ir pomėgis

Jau penkerius metus sodininkavimas Agnei Sedauskaitei yra darbas, taip pat – ir hobis bei didžiausia aistra. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Viešojoje erdvėje neseniai paskelbti rinkos tyrimo apie žmonių pomėgius rezultatai.
Nemažai daliai lietuvių sodininkystė ir daržininkystė – pats mėgstamiausias laisvalaikio užsiėmimas. Be to, tyrėjai skelbia, kad sodininkystė ir daržininkystė populiaresnė tarp vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonių.
Mažeikiškė aplinkos projektuotoja Agnė Sedauskaitė nepatenka nė į vieną kategoriją. Jau penkerius metus sodininkavimas jai yra darbas, taip pat – ir hobis bei didžiausia aistra. Tačiau pagal amžių lyg ir ankstoka būtų prisirišti prie žemės – jai dar nėra nė trisdešimties.

Populiarus užsiėmimas

Rinkos tyrimų bendrovės atlikto tyrimo duomenimis, dirbdami darže ir sode pailsi beveik 600 tūkst. Lietuvos gyventojų.
Sodininkystę ir daržininkystę, kaip savo pomėgį ar veiklą, dažniau linkusios įvardyti moterys – tuo užsiima kas trečia. Kita vertus, į šią veiklą ranka nenumoja ir vyrai – sodu ir daržu domisi kas penktas.
Tyrimo rezultatai patvirtino ir tai, kad tiesos turi posakis, jog prie žemės arba į sodą ar daržą traukia vyresnius žmones. Tarp vyresnių nei 40 metų žmonių šia veikla užsiima per 37 proc. šalies gyventojų. Tarp asmenų, kuriems dar nėra 30-ies, sodininkaujančių – vos 9 procentai.
Už sodininkystę bei daržininkystę Lietuvoje populiaresnis tik knygų skaitymas bei aktyvus laisvalaikis gamtoje.

Sprendimas buvo nelengvas

Želdinamų teritorijų inžinerijos studijas Kauno kolegijoje baigusiai mažeikiškei A. Sedauskaitei – 27 metai. Ji, jau trečiaisiais studijų metais pasirinkusi sodybų apželdinimo kryptį, sakė, kad nuo tada įsimylėjo tai, ką daro, ir savo veiklos nebepaleidžia.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.