Langų gamybos procesas

Langai užima itin svarbią kiekvienų namų dalį. Jie yra ne tik interjero detalė, bet ir užtikrina, kad į namus patektų pakankamai šviesos bei iš jų į lauką – kuo mažiau šilumos. Itin svarbu, kad langai, esantys namuose, būtų pagaminti iš pačių kokybiškiausių medžiagų.
Tačiau ne mažiau svarbus yra ir langų gaminimo procesas. Net ir pačios kokybiškiausios medžiagos neteks savo privalumų, jei langų gamybos proceso metu jos bus netinkamai apdorojamos bei sumontuojamos. Tad koks gi yra visas langų gaminimo procesas?

Pirmasis etapas – reikiamų medžiagų užsakymas

Nieko keisto, kad pirmasis langų gamybos proceso žingsnis – tai reikiamų medžiagų užsakymas. Skirtingiems langams gaminti yra naudojamos skirtingos medžiagos: stiklo pluoštai, medžiagos pačiam lango rėmui ir t. t.
Individualūs užsakymai gali reikalauti ir specifinių medžiagų užsakymo. Verta žinoti, kad tokiu atveju medžiagų gavimo laikas bei pačių langų pagaminimo procesas gali būti ilgesnis, nei įprastai.

Medžiagų paruošimas ir apdirbimas bei korpuso gaminimas

Priklausomai nuo to, iš kokių medžiagų bus gaminamas lango rėmas, skiriasi ir medžiagų paruošimo procesas. Gaminant plastikinius langus, medžiagų paruošimas daug dėmesio dažniausiai nereikalauja: užtenka tinkamai išpjauti lango rėmo dalis, atsižvelgiant į reikiamus matmenis.
O štai medinių langų rėmų paruošimo etapas reikalauja kur kas daugiau dėmesio: pirmiausia išpjautos dalys yra nušveičiamos (tam pasitelkiamos specialios šveitimo staklės), vėliau lango rėmas suklijuojamas ir impregnuojamas specialiomis medžiagomis, kad langas nepraleistų drėgmės. Toliau viskas paliekama džiūti arba džiovinama pasitelkiant tam skirtą specialią įrangą. Nudžiūvę langai yra dar kartą šveičiami, dengiami specialiomis medžiagomis (neretai šis procesas pakartojamas keletą kartų) ir tik tada dažomi.

Papildomų detalių įmontavimas ir įstiklinimas

Paskutinis etapas – tai įvairių detalių (tokių kaip rankenos, darinėjimosi sklastys, varsčiai ir t. t.) įmontavimas bei paties lango įstiklinimas.
Atlikus visus darbus ir jau turint pagamintą bei įstiklintą langą, įprastai yra atliekami papildomi kokybės užtikrinimo darbai. Patikrinama, ar langas visose vietose yra sandarus, – tai svarbu, norint, kad jis būtų energetiškai efektyvus bei į namo išorę praleistų kuo mažiau šilumos.
Jei langas atitinka visus kokybės reikalavimus, jis montuojamas užsakovo namuose ar kitoje jam reikiamoje vietoje. Kartais pasitaiko, kad pirkėjai, norėdami sutaupyti šiek tiek pinigų, langų montavimo imasi patys. Tačiau gerai įvertinkite savo gebėjimus, nes, nors ir sutaupysite, netinkamai įmontuotas langas gali pridaryti papildomų nuostolių netolimoje ateityje.
Mažeikių gyventojai, kurie planuoja įsigyti langus, reikiamų gamintojų gali ieškoti ir gyvenamajame mieste. Tačiau kur kas didesnis pasirinkimas Jūsų lauks Šiauliuose, kur nuvykti yra itin lengva ir greita – truksite vos valandą, o ir rinktis galėsite iš 33 įmonių, kurios prekiauja būtent langais. Sau tinkamiausią gamintoją ras net pats išrankiausias pirkėjas. Minėtas įmones rasite šiame įmonių kataloge.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*