Laukiniai gyvūnai – poilsis, malonumas ir… nuolatinis rūpestis

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mažeikių rajono apylinkėse šiuo metu yra kiek daugiau kaip dešimt laukinių gyvūnų aptvarų, kuriuose žmonės augina įvairius miško žvėris.
Kad sužinotume, kas šiuos žmones verčia aukoti savo pinigus ir laisvalaikį, užsiimant laukiniais gyvūnais, apsilankėme Šerkšnėnų apylinkėse – Alvydo Strigūno laukinių gyvūnų aptvare.

Hobis, trunkantis dešimtmetį

Kodėl prieš dešimt metų pradėjo tverti aptvarus ir auginti miško gyvūnus, jo savininkas sako net nežinąs. Gal taip jau sutapo aplinkybės: buvo laikas prieš krizę, pakilimas, visi prakutę verslininkai ieškojo sau patinkančios laisvalaikio veiklos…
„Buvo žemės. Patinka gamta, šiemet bus jau 25 metai kaip medžioju. Tad ilgai negalvojau, pradėjau rengti aptvarus. Norėjosi ir pačiam pasigrožėti gamtos kūriniais ir kitiems parodyti, juk dabar miesto vaikui tikrai įdomu pamatyti miško gyvūnus – tai jis gali padaryti tik zoologijos sode.
Kai tiek metų medžioji, manau, žmogų gamta pakeičia: atsiranda toks jausmas, kad norisi ne nužudyti, o pasidžiaugti tuo gyvūnu, juk pavalgęs esi. Norisi to grožio… Pačiam patinka juos stebėti, net ir medžioklėje daugiau stebiu, negu stengiuosi patiesti šūviu“, – sakė A. Strigūnas.
Šiuo metu aptvare dienas leidžia apie penkiasdešimt danielių, muflonų ir elnių. Ir tas skaičius jau yra gerokai sumažėjęs – dalį muflonų jų savininkas pardavė, liko tik dvylika. Tas pats ir su kitais gyvūnais – banda mažinama.
„Turiu ir vieną nepaprastą augintinį – avį. Draugas nusipirko ir sako: ar negali ji aptvare kiek paaugti. Štai ir auga, o dabar turime reikalų – reikėtų draugui ją jau pasiimti, tačiau avis prisitaikė prie visų gyvūnų, taip su jais yra laiminga, bėgioja, siaučia, kad gaila ją atskirti. Ko gero, taip ir liks čia“, – juokiasi augintojas.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video