- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Mažeikiškiai keliautojai vasarai jau pasiruošę

Lvovo knygų turguje norintiems įsigyti knygų yra iš ko pasirinkti. Mindaugo DULINSKO nuotr.

Iš už debesų nedrąsiai lendantys saulės spinduliai ne vieną paskatina pasvajoti apie vasaros atostogas.
Kelionių agentūrų atstovai sako, jog apdairesni klientai savo atostogomis jau pasirūpino. Daugumos mažeikiškių kelionių maršrutai driekiasi į lietuvių pamėgtą Turkiją.
Savarankiškai keliaujantis Mindaugas Dulinskas įsitikinęs: taip keliauti ir pigiau, ir įdomiau.

Turkija išlieka populiariausia

Jolanta Šakienė kelionių pardavimų versle dirba 16 metų. Pašnekovės pastebėjimu, daugelis į agentūrą užsukančių klientų atostogoms renkasi Viduržemio jūros regiono šalis. O jeigu tiksliau, visus metus populiariausia kelionių kryptis buvo Turkija.
Agentūros vadovės nuomone, tokį mažeikiškių pasirinkimą lemia geras aptarnavimo kokybės ir kainos santykis. Savaitės poilsis, priklausomai nuo sezono ir pasirinktų viešbučių klasės, svyruoja nuo 300 iki 500 eurų žmogui.
„Žmonės tiesiog nori pailsėti, nesirūpinti maisto gaminimu ir už nieką papildomai nemokėti. Todėl mielai renkasi poilsines keliones, į kurių kainą viskas įskaičiuota. Be to, jie skaičiuoja, kad tiek pat laiko trunkantis poilsis Turkijoje kainuoja pigiau, nei, pavyzdžiui, Palangoje. Ir orai ten būna geresni nei Lietuvos pajūryje“, – sakė pašnekovė.

Keliones perka dviem bangomis

Pasak kelionių agentūros vadovės, įgudę kelionių mėgėjai paprastai savo atostogas stengiasi suplanuoti iš anksto. Mat kitų metų vasarai keliones geriausia pirkti lapkričio–gruodžio mėnesiais. Tada jos ir pigesnės, ir pasirinkimo galimybių yra daugiau. Jeigu klientas, artėjant atostogoms, persigalvoja ir nusprendžia, kad nori aplankyti kitą šalį, jis gali pakeisti suplanuotą kelionės kryptį.
„Dabar kaip tik yra štilis. Dalis kelionių mėgėjų jas užsisakė dar rudenį ar žiemos pradžioje. O kita dalis laukia vadinamųjų „paskutinės minutės“ kelionių. Ta antroji banga prasideda gegužės–birželio mėnesiais. Bet tada jau ir pasirinkimo galimybių nedaug, ir kainos didesnės“, – įžvalgomis pasidalijo J. Šakienė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.