Mažeikiškis rado baravyką milžiną

Autorės nuotr.

Penktadienio rytą į „Santarvės“ redakciją užsuko mažeikiškis Algirdas Trumpis. Jis atėjo ne tuščiomis, o nešinas didžiuliu tikriniu baravyku.
Grybauti mėgstantis mažeikiškis pasakojo, kad iki šiol tokio įspūdingo dar nėra radęs ir tikino: šiemet – grybų metai, todėl kiekvienas nuėjęs į mišką tuščiomis pintinėmis negrįš.

Algirdo surastas tikrinis baravykas – 1 kilogramo svorio, 30 centimetrų aukščio. Grybo kepurės skersmuo – 28 centimetrai.
78 metų mažeikiškis pasakojo, kad sodininkų bendrijoje „Pušynas“ turi sodą. Todėl nudirbęs pagrindinius darbus sode, jis išsiruošia pagrybauti. Ir būna visaip – kartais į mišką vyriškis išeina apie pietus, o kartais, kai nujaučia, kad po geresnio lietaus gali būti pridygę grybų, ir nenorėdamas, kad juos surinktų kiti grybautojai, į mišką išsiruošia ir ankstyvą rytą.
„Mano sklypas yra prie pat kelio. O perėjus per kelią – vadinamasis Vytauto miškas. Na, tai pabūnu sode, o kai yra noro ir sveikatos, išeinu pagrybauti. O kur man daugiau lįsti – vienoje pusėje yra sodas, kitoje – miškas. Apsirengiu storiau, kad erkės nelįstų, apsiaunu guminius batus ir išeinu“, – pasakojo A. Trumpis.
„Santarvės“ pašnekovo teigimu, ne visose Vytauto miško vietose yra grybų. Reikia žinoti, kur jie auga. O be to, nemažai anksčiau grybingų miško kvartalų yra iškirsta.
Visas straipsnis – laikraštyje.

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video