Mažeikiškių šeimą suviliojo muselinė žvejyba

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mūsų rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, žvejų mėgėjų netrūksta, tačiau tokie, kurie savo laisvalaikį praleidžia žūklaudami museline meškere, skaičiuojami ant vienos rankos pirštų.
Apie šį žvejybos būdą kalbėjomės su jau daugiau kaip dešimtmetį jį propaguojančiu Donatu Sabaliausku – su meškere jis praleidžia ne tik laisvalaikį, bet ir dalyvauja muselinės žvejybos varžybose.

Vienas iš pagrindinių muselinės žvejybos skirtumų, lyginant su bet kuriuo kitu žvejybos būdu, yra tai, jog metamas ne masalo ar švino svoris, o specialus valas, taip vadinamas „šniūras“. Jo didelis storis leidžia atlikti ganėtinai tolimus metimus su itin lengvais masalais, kurie tokioje žūklėje vadinami muselėmis. Muselių, kaip ir masalų, būna įvairių spalvų, dydžių ir svorių, jos dažniausiai imituoja vabzdžius, vabalus, jų lervas ar smulkias žuveles.
„Museline žūkle susidomėjau prieš dešimt metų, ji „užkabino“ ir žmoną Aušrą, tad dabar praktiškai išdalijome visus spiningus ir mūsų arsenale yra tik muselinės meškerės. Išmokti galima arba pas Lietuvoje esančius du sertifikuotus instruktorius, arba per draugus, pažįstamus, kurie parekomenduos žveją, mokantį mėtyti museline meškere. Svarbu išmokti tai atlikti taisyklingai, nes, išmokus klaidingai, yra sunku persilaužti ir viską daryti teisingai“, – patirtimi dalijosi 50-metis žvejys.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*