Mažeikiškius Maltoje nustebino laisvi žmonės ir įprotis vėluoti

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Laimėjus konkursą savo mokykloje, dviems Mažeikių politechnikos mokyklos antro kurso suvirintojų specialybės moksleiviams Ovidijui Sabaliauskui ir Ernestui Lukošiui nusišypsojo laimė dvidešimt dienų stažuotis Maltoje.
Vaikinai ne tik įgijo daugiau praktinių įgūdžių metalo apdirbimo srityje, bet ir susipažino su dar neregėta kultūra, pamatė nuostabius miestus ir gražią Maltos gamtą.

Malta pasitiko šiluma

Galimybę stažuotis Maltoje Ovidijui ir Ernestui suteikė Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras, kuris yra Erasmus plius programos projekto „Inžinerijos srities specialistai –  ekonomikos variklis“ teikėjas. Į stažuotę iš Lietuvos vyko aštuoni moksleiviai ir du juos lydėję profesijos mokytojai.
Vaikinai pasakojo, kad lipant į lėktuvą Kaune lijo lietus, buvo vėsoka, o Maltoje juos pasitiko 28 laipsnių šiluma.
„Apie tokius orų Lietuvoje ir Maltoje skirtumus žinojome ir buvome tam pasiruošę – teko nusimesti striukes ir vėl apsirengti vasariškai. Smagu, kai gali dar kartą sugrįžti į vasarą“, – pirmaisiais įspūdžiais svečioje šalyje dalijosi Ovidijus.

Apgyvendino privačiai

Lietuvių gyvenimu ir darbu Maltoje rūpinosi įmonė „Future Focus“ Ltd – jos darbuotojai mažeikiškius nuvežė ir apgyvendino maltiečių šeimoje San Gvano mieste.
„Mane su Ernestu apgyvendino vyresnio amžiaus žmonių šeimoje, gyvenančioje erdviame trijų aukštų name. Žmonės labai malonūs, jie mielai aprodė savo namus. Apsigyvenome mums skirtame kambaryje trečiajame aukšte, turėjome atskirą vonią“, – pasakojo Ovidijus.
Šeima, kurioje buvo apgyvendinti lietuviai, prie svetimų gyventojų jau įpratę – jiems tai yra papildomas pajamų šaltinis, jie jau aštuoniolika metų yra sudarę sutartį su praktikantus priimančia įmone dėl šių apgyvendinimo. Namų šeimininkė nedirba niekur – rūpinasi namais, o jos vyras dirba statybininku.

Plačiau apie mažeikiškių įspūdžius – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Mažeikiškius Maltoje nustebino laisvi žmonės ir įprotis vėluoti”

  1. Kamikadze parašė:

    Niuhai sliapu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*