Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia turi naujus varpus

Nuotr. autorės

Ketvirtadienio vakarą Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje buvo neeilinės iškilmės – pašventinti du nauji bažnyčios varpai. Šv. Mišiose dalyvavo ir varpus pašventino Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.

Aukštai bažnyčių bokštuose iškelti varpai nuo seno žmones kviesdavo į bažnyčią šventadienių rytais. Jais skambinant parapijiečiai buvo ir tebėra kviečiami į pamaldas. Neįprastu laiku skambantys varpai pranešdavo apie iškeliavusįjį amžinybėn. Ilgai, kitaip skambantis varpo gausmas skelbdavo apie gresiantį pavojų ar net prasidėjusį karą.
Per laiką šios tradicijos nepakito ir bažnyčių varpai savo reikšmės neprarado.
„Man šiandien būti čia, drauge su jumis, ir švęsti šią ypatingą progą – didelė Dievo dovana. Varpas kaip bažnytinė, kultūrinė atributika simbolizuoja ir mūsų gyvenimą. Kiekvienas mes turėtume būti varpas savo laikui, savo bendruomenei“, – prieš pašventindamas varpus, mažeikiškiams kalbėjo K. Kėvalas.
Du 100 ir 150 kilogramų žalvario liejinio varpai buvo pagaminti Lenkijoje, Paremyšlio mieste. Į Mažeikių Švč. Jėzaus širdies bažnyčios bokštą jie bus įkelti rugpjūčio mėnesį bokšto rekonstrukcijos metu.

Plačiau – antradienio „Santarvėje“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*