Medžioklė tapo tvarkingesnė

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Prieš keturiolika metų du vilkus medžioklėje patiesęs purvėniškis Petras Uikys teigia, kad tokio laimikio daugiau nėra turėjęs ir neturės, jeigu neišvažiuos į kokią nors egzotišką medžioklę.
Su tuometiniu „Santarvės“ straipsnio herojumi kalbamės apie tai, kaip per šį laikotarpį pasikeitė medžioklė.

Prisimindamas visam gyvenimui į atmintį įstrigusią medžioklę, purvėniškis pasakojo, kad tai buvo paskutinė 2006 metų sausį Duobgirių miške surengta medžioklė su varovais. Joje, pagal medžiotojų būrelio tradiciją, dalyvavo ir medžiotojų žmonos bei vaikai.
„Pirmasis vilkas į laukymę išbėgo nesisaugodamas, grakščiai ir krito po dviejų šūvių. Antrasis atbėgo po dešimties minučių, jo elgsena buvo kitokia: bėgo tyliai, atsargiai, jusdamas žmones. Jis tik paskutiniu momentu pamatė mane, jau sukosi atgal, tačiau krito nuo vienintelio šūvio. Buvo atskubėjęs ir trečias vilkas, tačiau pajuto pavojų ir spruko į mišką“, – apie senus įvykius pasakojo medžiotojas.
Vilko mėsą teko sunaikinti, o štai su kailiais buvo padaryta taip, kaip ir planuota: iš pradžių jie buvo rauginami, po to išdirbti. Iš patino padaryta iškamša, o patelę atidavė tuometiniam būrelio pirmininkui, kuris taip pat pasidarė iškamšą su galvos muliažu.
Per tuos keturiolika metų savo kolekciją P. Uikys papildė puikiais sumedžiotų stirninų ir elnio ragais, tačiau šie du vilkai yra patys garbingiausi trofėjai.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*