Medžiotojų sriubą šurpą virė ir mažeikiškiai

Mažeikiškiai sriubos virėjai (iš kairės) Romanas Pocevičius ir Romualdas Statkus neslėpė geros nuotaikos. Nuotrauka iš draugijos archyvo

Šventojo Huberto – medžiotojų globėjo – dienos minėjimo metu Kurtuvėnuose vyko ir medžiotojiškos sriubos – šurpo virimo pirmenybės. Tarp penkiolikos komandų pirmą kartą dalyvavo ir mažeikiškiai medžiotojai.

Trečius metus šiame Šiaulių rajono miestelyje vyksta Huberto dienos minėjimas, kurio metu bažnyčioje aukojamos mišios. Šiais metais čia buvo surengta ir vietos medžiotojo Rimanto Daugino tapybos paroda, vyko medžioklės trofėjų ir įrankių mugė, grojo medžioklės ragų orkestras, o nuo pat ryto miestelio aikštėje medžiotojai virė sriubą-šurpą.
„Pirmą kartą Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos atstovai, gavę kvietimą, sudalyvavome šiose sriubos virimo varžybose. Be vietos medžiotojų būrelių bei mūsų, jose varžėsi atstovai iš Joniškio, Kelmės bei Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos. Iš viso tarpusavyje rungėsi penkiolika komandų, mūsų rajonui atstovavo Židikų medžiotojų būrelio nariai Romanas Pocevičius ir Romualdas Statkus“, – apie renginį pasakojo Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Tadas Janušauskas.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje

3 Atsakymai į “Medžiotojų sriubą šurpą virė ir mažeikiškiai”

  1. Taigi taigiui parašė:

    O visi kiti ne žudikai? Juk visi valgome kiaulieną, paukštieną, jautieną? Tai kaip gi yra taigiu taigi?

  2. Taigi parašė:

    Medziotojai zudikai, nemegstu ju, tegu valgo nors ir s…

  3. B. parašė:

    Šurpa – tiurkų tautų (totorių, uzbekų, kirgizų, tadžikų ir kt) labai riebi sriuba iš avienos arba laukinių paukščių stambiai supjaustytos ar sukapotos mėsos su stambiai supjaustytomis daržovėmis. Verdama kazane, kaip ir parodyta nuotraukoje ant ugnies ir tiktai vyrų. Moterys šurpos, kaip ir plovo, neverda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*