Mokymai poilsiautojų susidomėjimo nesulaukė

Visuomenės sveikatos biuro darbuotojos kantriai ir nuoširdžiai dalijosi žiniomis apie pirmąją pagalbą su tais, kuriems tai buvo įdomu. Autorės nuotr.

Ketvirtadienį pavenčių paplūdimyje surengti pirmosios pagalbos mokymai. Tačiau prie Ventos poilsiavusiems mažeikiškiams išklausyti kai kuriomis situacijomis gyvybiškai svarbią informaciją pritrūko kantrybės.

Žadėjo pratybas, išėjo mokymai

Iš anksto viešai paskelbtoje informacijoje žmonės buvo informuojami, kad pavenčiuose vyks civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – priminti visuomenei, kaip apsisaugoti įvairiose situacijose ir kaip pagelbėti kitam žmogui, ištiktam nelaimės.
Buvo žadama, kad Viešosios tvarkos skyriaus organizuotose pratybose dalyvausiantys Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros, Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai, Savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro nariai, Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai paplūdimio lankytojams ir visiems atėjusiesiems ne tik pateiks informaciją, bet ir mokys bei vaizdžiai parodys, kaip saugiai elgtis vandenyje, kaip gaivinti skendusį žmogų, primins, kaip elgtis ištikus saulės šilumos smūgiui ar ištikus kitai traumai.
Kai kurie komentatoriai stebėjosi ir piktinosi tuo, kad pratybos rengiamos vidurdienį, kai lauke kaitra, o dirbantieji, kuriems irgi būtų aktualu išgirsti pratybose skelbiamą informaciją, tuo metu būna darbuose.

Žmonėms pritrūko kantrybės

Planuotas renginys įvyko, tačiau ne visai toks, kokį įsivaizdavo jo organizatoriai. Atvyko tik pats organizatorius bei Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Visuomenės sveikatos biuro atstovai.
Prie upės poilsiavę mažeikiškiai atsiliepė į kvietimą ateiti į pavėsį ir išklausyti biuro specialisčių teikiamos informacijos, kaip gaivinti skendusįjį, kaip naudotis elektroniniais išoriniais širdies defibriliatoriais, kaip padėti perkaitusiems saulėje, apsinuodijusiems ir panašiai. Tačiau netrukus klausytojams pritrūko kantrybės stebėti ir klausytis ir jie pradėjo skirstytis – kas maudytis, kas į saulės atokaitą degintis.
Likusieji keli mokymų dalyviai iki galo išklausė informacijos, turėjo galimybę visuomenės sveikatos specialistėms užduoti jiems rūpimus klausimus.

4 Atsakymai į “Mokymai poilsiautojų susidomėjimo nesulaukė”

 1. B. parašė:

  Saulės smūgiui. Atleiskit už pastabą. Kas yra tas “selfis” ir “live transliacija”? Lietuvių kalboje tokių žodžių nėra. Kiek klasių baigėte ir koks lietuvių kalbos ir literatūros pažymys Tamstos atestate? Aš dirbau potencialiai pavojingoje aplinkoje. Man yra tekę suteikti pirmąją pagalbą ne kartą ir prisikvėpavusiam dujų, ir nudegusiam. Todėl man buvo neįdomu. Žmonės atėjo pailsėti, pasideginti, išsimaudyti Ventoje. Juos reikia suprasti.

 2. Saulės smūgis parašė:

  Sakote, kad mokymai buvo neįdomūs, bet kokio įdomumo jūs tikitės iš žmogaus gaivinimo? Ką, negalėjote selfio pasidaryt? Live transliacijos? Tai yra rimtas dalykas ir net jei galvojate, kad neįdomu ir padaryta tik dėl pliuso ataskaitoje, ar neišgirdote informacijos? Sudarytos visos sąlygos pačiam imti ir daryti, profesionalai šalia, eikit, klauskit, domėkitės. Bet ne, kaip visada, viskas buvo blogai…

 3. B. parašė:

  Kaip tik, visai atsitiktinai, buvau tuo metu ir toje vietoje. Mokymai buvo labai neįdomūs, nuobodūs ir ne visai teisingi. Šitaip gaivinamo žmogaus “prikelti” neįmanoma.

 4. išskis paukščiukas parašė:

  Varnelė ataskaitai – YRA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*