Moters dienos simbolis – tulpė ir toliau karaliauja

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Galerija: http://www.santarve.lt/fotografiju-galerijos/kovo-8-oji-mazeikiuose/

Ketvirtadienį minėjome Kovo 8-ąją, Tarptautinę moters dieną, kuomet vyrai sveikina savo mylimas moteris, seseris, drauges ir mamas. Vos paskelbus Lietuvos nepriklausomybę, kurį laiką ši diena turėjo šiek tiek neigiamo atspalvio, neva, ši diena – sovietinis palikimas. Tačiau tai truko neilgai. Šią dieną gatvėse gali išvysti nemažai vyrų su glėbiais tulpių.
Jų žiedai jau tapo savotišku Kovo 8-osios simboliu. Nuo šių gėlių lūžta prekyviečių lentynos. Tik  vis rečiau galima surasti lietuviškų – karaliauja atvežtinės gėlės.

Dieną prieš Kovo 8-ąją „Santarvė“ pasidomėjo, kiek mažeikiškiams svarbi ši diena, ar jie skuba pirkti gėlių. Apsilankius turgelyje Naftininkų gatvėje paaiškėjo, kad dalis vyrų gėlėmis pasirūpina net iš vakaro, kad savo moteris galėtų nustebinti iš pat ryto.
Pakalbintas mažeikiškis Kęstutis sakė, kad Kovo 8-ąją, Moters dieną, reikėtų pervadinti į Tulpių dieną, nes būtent šios gėlės jau tapo pagrindiniu simboliu.
Tai patvirtino ir gėlėmis prekiaujantys žmonės. Tą dieną itin retai kas perka kitokias gėles. Dažniausiai renkasi tulpes ir nesvarbu – lietuviškos jos ar ne.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*