Muziejuje galima pasigrožėti egzotinių kraštų drugeliais

Mindaugo LAUKIO nuotrauka

Praėjusią savaitę į Akmenės krašto muziejų atkeliavo tropinių drugelių lėliukės. Specialioje oranžerijoje vienas po kito ėmė ristis mūsų kraštui neįprastų raštų, spalvų ir dydžių drugeliai.
Nuo šiol turėsite unikalią progą pasigrožėti drugeliais iš Peru, Trinidado, Meksikos, Filipinų ir kitų egzotinių kraštų. Muziejuje pamatysite ir didžiausią Lietuvoje dieninių drugių kolekciją.
Drugelius iš visų pusių galima stebėti neįžengiant į oranžeriją. Žinoma, norintys pasijusti tikrose džiunglėse ir palaikyti drugelį delnuose, gali įžengti ir į ją pačią.
Šįkart drugelių muziejuje išsiris gerokai daugiau nei anksčiau – 130. Muziejų pasiekusioje siuntoje yra beveik dvidešimt rūšių bei porūšių drugių, vieni įspūdingiausių – Caligo atreus („drugeliai pelėdos“). Tai Nymphalidae šeimos drugeliai, kurie aptinkami Meksikos ir Peru teritorijose.
Oranžerijoje sparnus išskleis ir įspūdingo grožio drugiai Morpho peleides. Tai išsiskiriantis tiek spalva, tiek dydžiu vaivorykštinis drugelis, kuris aptinkamas Centrinėje Amerikoje, Paragvajuje ir Trinidade. Šis drugys neabejotinai sužavės lankytojus savo ypač ryškiomis spalvomis, be to, šio drugelio išskleistų sparnų ilgis siekia iki 20 cm.
Paskubėkite apsilankyti muziejuje ir pasigrožėti drugeliais, nes kai kurie iš jų gyvena tik keletą dienų. Apie kitas lėliukių siuntas taip pat informuosime: jos atkeliaus į muziejų maždaug kas mėnesį iki vėlyvo rudens.
Tel. pasiteirauti: (8 425) 55 075, 8 620 32 254.
Informavo Mindaugas LAUKYS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video