„Muzikinė kaukė“ mažeikiškiui – dar vienas savęs išbandymas

Mažeikiškis Gražvydas Staigvilas stengiasi, kad jo pasirodymai „Muzikinėje kaukėje" nebūtų pilki. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Televizijos BTV kanalu šeštadieniais transliuojamame projekto „Muzikinė kaukė“ šeštojo sezono dešimtuke pasirodo ir mažeikiškis dainininkas Gražvydas Staigvilas. Dvidešimt ketverių metų atlikėjas teigia, kad tai jam – dar vienas savęs išbandymas, nes čia neužtenka vien balso – reikia pasitelkti ir vaidybinius gebėjimus.

Sėkmingas debiutas „Lietuvos balse“

Pirmą kartą geriau pažinti mažeikiškį G. Staigvilą televizijos žiūrovai turėjo progos 2015 metais žiūrėdami „Lietuvos balsą“ – tada jis tapo šio projekto finalininku, o iki pergalės šiek tiek pritrūko.
„Kai paskambino projekto „Muzikinė kaukė“ rengėjai ir pasakė, kad nori matyti mane naujajame sezone, sutikau ilgai negalvodamas. Jiems patiko mano pasirodymas „Lietuvos balse“, tad ir nusprendė pakviesti į savo projektą“, – kalbėjo šiuo metu Kaune džiazo vokalą studijuojantis Gražvydas.
Dar prieš tai mažeikiškis atlikėjas buvo gavęs pasiūlymą dalyvauti LNK televizijos projekte „Mes vieno kraujo“ – praėjo atranką, bet filmuotis nebevažiavo – suabejojo, ar šis projektas jam tiks.
Pirmojoje „Muzikinėje kaukėje“ Gražvydas turėjo įsikūnyti į populiariojo Anglijos dainininko Robio Viljamso vaidmenį – tai mūsų kraštiečiui neblogai pavyko: po konkurso komisijos įvertinimo jis atsidūrė antroje pozicijoje, o po kolegų pasidalijimo penkiais balais jis tapo trečiu.

Įkūnijo garsųjį žemaitį

Praėjusį šeštadienį Gražvydą išvydome žemaičio Žilvino Žvagulio vaidmenyje – tai vaikinui nebuvo sudėtinga – nebuvo jokių kalbos sunkumų, komisija jį gyrė už puikią dainininko judesių interpretaciją, pritrūko tik Ž. Žvagulio kūno panašumo, bet prigimties dalykų juk nepakeisi – Gražvydas yra aukštesnis ir smulkesnis. Susumavus antrosios laidos rezultatus, jis liko per vidurį – penktas.

Žemaitį Žilviną Žvagulį įkūnijęs Gražvydas savo darbu buvo patenkintas. Nuotr. iš „Muzikinės kaukės“ internetinio puslapio

„Viskas su tuo Žvaguliu buvo gerai, man jis net patiko. Ir žiūrovams jis turėjo patikti labiau nei Robis Viljamsas. Nors šį kartą įvertinimas kiek žemesnis, bet kai padarai geriau už kai kuriuos senus scenos vilkus, tai jau šis tas“, – samprotavo atlikėjas.
Ateinantį šeštadienį mažeikiškiui teks įsikūnyti į „Nerijos“ ansamblio dainininko Vitalijaus Pauliuko vaidmenį – ir šis atlikėjas, ir jo dainos Gražvydui nežinomos, nes tai ne jo laikmečio muzika: teks pažinti savo herojų nuo pat pradžių.

Pilkumos nenori

„Muzikinė kaukė“ Gražvydui priimtina ir dėl to, kad po laidos niekas neiškrenta, bet tai nereiškia, kad nereikia stengtis – atlikėjų užimamos vietos sumuojamos, o gruodį paaiškės, kas išeis į finalą.
Nors žiūrovams kol kas balsuoti nereikia, atlikėjas tikisi moralinio mažeikiškių palaikymo.
„Kol kas tegu tik žiūri ir laiko už mane kumščius, o balsų prireiks tik apie Kalėdas – jei pateksiu į finalą“, – šypsojosi vaikinas.
„Muzikinėje kaukėje“ Gražvydui tenka konkuruoti su seniai žinomais atlikėjais – Egidijumi Lubiu, Mariumi Jampolskiu, Neringa Nekrašiūte, Pauliumi Bagdanavičiumi.
„Tad ir norisi išbandyti save, nes yra dalyvių, jau turinčių kažkokį „svorį“ kaip atlikėjai. Negalėčiau pasakyti, kad esu visiškai nežinomas, bet paskęsti pilkumoje tikrai nenoriu. „Lietuvos balse“ pasiekiau neblogą rezultatą kaip vokalistas, bet čia neužtenka tik padainuoti, nes yra daug kitokių užduočių – reikalinga vaidyba – visiškai būti savimi čia nebegalima“, – samprotavo pašnekovas.

Iššūkis sau pačiam

Atlikėjų, kurių nenorėtų ar bijotų įkūnyti, Gražvydas neturi – jam įdomu tapti bet kuo.
„Net moteriškosios lyties atstovių nebijau – visi man yra vienareikšmiškai įdomūs. O moteriškas vaidmuo man būtų kaip iššūkis savo sugebėjimams ir galimybėms, galų gale – sau pačiam. Nesu to bandęs, bet atrodo, kad dirbdamas gali padaryti viską. Šis žaidimas – kaip loterija, bet norėčiau, kad laimėčiau grupės „Queen“ lyderio Fredžio Merkurio vaidmenį“, – tikisi dainininkas.
Savo pasirodymus laidose – kas blogai ar gerai, ką reikėtų keisti, į ką atkreipti dėmesį, Gražvydas pirmiausia aptaria su bendradarbiu.
„Aišku, kalbuosi ir su Mažeikiuose gyvenančiais namiškiais – jie nuolat mane stebi ir yra ištikimiausi gerbėjai ir žiūrovai. Tikiuosi, kad tokių yra ir daugiau“, – kalbėjo G. Staigvilas.

Vytautas MALŪKAS

One Reply to “„Muzikinė kaukė“ mažeikiškiui – dar vienas savęs išbandymas”

  1. NIJOLE parašė:

    PALAIKYSIM MAŽEIKIETĮ GRAŽVYDĄ…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*