Norą sėsti ant dviračių lemia ne tik oro sąlygos

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vos išlindus pirmiesiems pavasariniams saulės spinduliams, gatvėse vis dažniau galima pamatyti dviratininkus. Vieniems iš jų laisvalaikis ant dviračių – sezoninis reikalas, o kiti šia transporto priemone važinėjasi ištisus metus.
Pasivažinėjimą dviračiais kaip aktyvaus laisvalaikio praleidimo formą ar kaip susisiekimo priemonę pamėgę „Santarvės“ pašnekovai įsitikinę: dar daugiau žmonių juos pamėgtų, jei rajone būtų geriau ir kokybiškiau išvystyta dviračių infrastruktūra.

Jau ne vienerius metus kasmet paskutinį pavasario ir vasaros penktadienio vakarą (gegužės 31 d.) Mažeikiuose vyksta akcija „Kritinė masė“. Jos esmė tokia, kad žmonės dviračiais ir savaeigiu transportu važiuoja miesto gatvėmis siekdami parodyti, kad yra visateisiai eismo dalyviai.
Mažeikiuose ši akcija nesutraukia tiek daug dalyvių, kiek didžiuosiuose šalies miestuose. O ir važiuoja dviratininkai ne vien miesto gatvėmis, bet išsiruošia ir į žygius po rajoną.
Pirmasis šiais metais „Kritinės masės“ važiavimas vyks šį vakarą. Norintieji jame dalyvauti 18 valandą renkasi prie Vytauto Klovos muzikos mokyklos.
Mažeikiuose „Kritinės masės“ važiavimo akciją jau ne vienerius metus organizuoja dviračių entuziastas Vytautas Valantinas.
Pašnekovas kviečia žmones atvažiuoti tvarkingais dviračiais, pasirūpinti saugumo priemonėmis – žibintais, šalmais.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*